Windows 10: obsługa powiadomień z Androida niedostępna w Polsce

Windows 10: obsługa powiadomień z Androida niedostępna w Polsce

Windows 10: obsługa powiadomień z Androida niedostępna w Polsce
Oskar Ziomek
19.05.2017 12:50

Do Insiderów w ramach kanału Fast Ring trafiła nowa wersja systemu Windows 10, w której znalazło się wiele poprawek i nowych funkcji. Warto jednak wiedzieć, że gdyby Cortana – głosowy asystent Microsoftu – była dostępna w Polsce, widocznych dla użytkowników zmian byłoby jeszcze więcej. Pomijając przy tym zalety korzystania z samego asystenta.

W najnowszej kompilacji systemu zadbano bowiem również o rozszerzenie możliwości Cortany. W krajach, gdzie asystent jest dostępny, od teraz będzie odpowiedzialny także za informowanie o przychodzących połączeniach i SMS-ach, o ile posiadamy smartfon z Androidem i na nim zainstalowaną aplikację asystenta Microsoftu, dzięki której synchronizujemy powiadomienia. Na tę chwilę nie ma możliwości odbierania połączeń przy pomocy komputera, ale da się je odrzucić, wysyłając dodatkową wiadomość.

Obraz

Opcja wydaje się całkiem użyteczna, szczególnie, że w przyszłości będzie zapewne dalej rozwijana i koniec końców pojawi się w niej pełne sterowanie przychodzącymi połączeniami. Zastosowanie widzimy w szczególności podczas pracy, a nie rozrywki przy komputerze: dużo łatwiej obsługiwać telefon z poziomu powiadomień na pulpicie, niż odrywać się od ekranu, by znaleźć smartfon w kieszeni, torbie lub na półce po drugiej stronie pomieszczenia.

Niestety, ponieważ Cortana nie jest dostępna w naszym kraju, o powyższej funkcji można tylko pomarzyć. Co gorsza, Microsoft nie planuje zapewne w najbliższym czasie rozszerzać asystenta o obsługę kolejnych języków. Już na początku tego typu rozważań oficjalnie zapowiedziano, że priorytetem jest udoskonalanie obsługi zaimplementowanych już języków, a dopiero gdy te będą działać świetnie – poszerzanie listy o kolejne.

Nawet jeśli Microsoft w odległej przyszłości faktycznie planuje dodać do Cortany kolejne języki, w tym polski, raczej nie ma co na to liczyć w najbliższym czasie. Z pewnością byłby to temat nierzadko poruszany przy wielu spekulacjach oraz opisach funkcji, tymczasem na tę chwilę wyraźnie mówi się o tym, że planów na rozszerzenie liczby obsługiwanych języków nie ma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)