Windows 10 pokaże tapetę z twojego telefonu. Drobna zmiana, a cieszy

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 pokaże tapetę ze smartfonu, fot. Getty Images
Aplikacja Twój telefon w Windows 10 pokaże tapetę ze smartfonu, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

31.01.2020 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 niedługo dostanie niewielką aktualizację, po której będzie w stanie wyświetlać tapetę aktualnie ustawioną w smartfonie. Chodzi o program, który pozwala sparować komputer z telefonem, dzieki czemu ostatnie zdjęcia, SMS-y, kontakty i połączenia są dostępne z poziomu pulpitu Windowsa 10.

Jak zauważyli testerzy, zaktualizowana aplikacja jest już dostępna dla połowy insiderów. Oznacza to, że część osób może już sprawdzać, jak nowość sprawuje się w praktyce. Jak widać na zrzutach ekranu, niewielki symbol smartfonu w aplikacji Twój telefon, zamiast wyświetlać czarny prostokąt jak dotychczas, będzie pokazywać autentyczną tapetę z podłączonego smartfona.

Zmiana jest czysto kosmetyczna, ale bez wątpienia stanowi miły dodatek. Być może z czasem Microsoft zezwoli na połączenie z Windowsem 10 kilku urządzeń jednocześnie i wówczas wyświetlająca się tapeta będzie wygodną podstawą do zorientowania się, który smartfon jest w danej chwili aktywny.

Aplikacja Twój telefon to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich użytkowników Windowsa 10 i przede wszystkim smartfonów z Androidem. Od niedawna można dzięki niej z poziomu komputera inicjować połączenia głosowe, co rozszerzyło dotychczasową funkcjonalność związaną z przeglądaniem ostatnich zdjęć i SMS-ów.

Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji Twój telefon po raz pierwszy, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym tłumaczymy jak skonfigurować program i sparować komputer ze smartfonem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także