Windows 10 poprowadzi za rękę: pojawi się funkcja „Follow me”

Windows 10 poprowadzi za rękę: pojawi się funkcja „Follow me”
13.10.2017 16:20
Windows 10 poprowadzi za rękę: pojawi się funkcja „Follow me”

Microsoft nie zdążył jeszcze wydać aktualizacji Fall Creators Update, a w Sieci już pojawiają się głosy o kolejnych funkcjach Windowsa 10, które trafią najprawdopodobniej do kompilacji Redstone 4 wiosną przyszłego roku. Tym razem mowa o „Follow me” – funkcji, która pozwoli Windowsowi zaprowadzić użytkownika do interesujących go ustawień. Jest natomiast jedno ale: wszystko wskazuje na to, że opcja zarezerwowana zostanie dla Cortany, a co za tym idzie, w Polsce się jej zapewne nie doczekamy.

Generalnie jednak opcja zapowiada się ciekawie i może być użyteczna w szczególności dla osób, które stawiają pierwsze kroki z komputerem, Windowsem lub ogólnie gubią się w systemowych ustawieniach. Po wydaniu odpowiedniej komendy, system wskaże użytkownikowi jak wykonać czynność, której oczekiwał. Poniższy film przedstawia zastosowanie w przypadku parowania urządzeń Bluetooth:

Cortana: Follow Me

Warto dodać, że prezentację będzie można w dowolnym momencie opuścić przy pomocy klawisza Esc i samodzielnie przystąpić do wprowadzania odpowiednich ustawień. Na ten moment trudno powiedzieć, czy funkcjonalność asystenta będzie związana tylko z ustawieniami komputera, czy również z innymi, podstawowymi czynnościami typowymi dla Windowsa 10. Nie wiadomo również, czy dla rynków gdzie Cortana jest niedostępna przewidziana zostanie wyłącznie prezentacja wizualna.

Pozostając w temacie nowych funkcji i aktualizacji systemu Microsoftu warto dodać, iż wspomniana na wstępie jesienna aktualizacja – Fall Creators Update – pojawi się już 17 października. Niedawno wspominaliśmy, iż do premiery wszystko jest już gotowe, a do Insiderów trafiła niemal gotowa wersja systemu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)