Windows 10 S dla każdego: Microsoft udostępnił instalator

Windows 10 S dla każdego: Microsoft udostępnił instalator

Windows 10 S dla każdego: Microsoft udostępnił instalator
Oskar Ziomek
02.08.2017 12:12

Windows 10 S, który według Microsoftu ma być najbezpieczniejszym systemem w ofercie, został udostępniony użytkownikom, którzy mogą od teraz zainstalować go na swoich obecnych maszynach z Windowsem 10. Przypomnijmy, że w systemie tym nie uruchomimy aplikacji spoza oficjalnego Sklepu, a przeznaczony jest on dla użytkowników z sektora edukacji – czy znajdą się chętni, aby go zainstalować?

Cała operacja jest bardzo prosta, ponieważ udostępniony został kreator wymagający od użytkownika minimum zaangażowania. Działa analogicznie, jak poprzednie tego typu narzędzia tworzone przez Microsoft, w tym Media Creation Tool. Chcąc zainstalować Windowsa 10 S na obecnym komputerze należy jednak mieć na uwadze, że proces ten usunie z komputera wszystkie dotychczasowe aplikacje i ustawienia (zaleca się więc stworzenie ich kopii zapasowych), a z uwagi na brak obsługi „typowych” aplikacji, kłopot będzie choćby z instalacją sterowników:

Zanim zainstalujesz Windowsa 10 S, miej świadomość, że nie będą w nim działać aplikacje spoza Sklepu Windows, peryferia wymagające dodatkowych sterowników również mogą nie działać oraz mogą się pojawić inne błędy.

Warto dodać, że możliwość instalacji dostępna jest wyłącznie na komputerach z Windowsem 10 Pro, Pro Education, Education oraz Enterprise. Co więcej, systemy muszą być uprzednio zaktualizowane do kompilacji 1703, a więc mieć zainstalowaną aktualizację Creators Update. Windows 10 Home nie jest obsługiwany – zainstalowanego na nim Windowsa 10 S nie będzie się dało aktywować.

Jak czytamy na stronach Microsoftu, celem udostępnienia instalatora systemu przeznaczonego dla sektora edukacji jest stworzenie możliwości przetestowania jego działania na obecnym sprzęcie. Kreator instalacji Windowsa 10 S jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)