Windows 10 Media Creation Tool Windows 10 Media Creation Tool 10.0.19041.572

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows 10 Media Creation Tool to niewielkie narzędzie służące do tworzenia obrazu instalacyjnego systemu Windows 10. Dzięki niemu zaktualizujemy swój aktualny system do najnowszej wersji, a także stworzymy płytę DVD lub nośnik USB z instalatorem. Całość jest bardzo prosta w obsłudze i zautomatyzowana.

Aplikacja nie wymaga instalacji, po uruchomieniu oferuje dwie opcje: aktualizację obecnego systemu (Windows 7 lub Windows 8.1), a także pobieranie plików w celu utworzenia nośnika instalacyjnego. Użytkownik może wybrać edycję systemu: przeznaczoną do domu Home lub zastosowań profesjonalnych Pro, także w wariantach typu N pozbawionych odtwarzacza Windows Media Player. Program umożliwia również wybór pomiędzy wersją 32 i 64-bitową.

Windows 10 Media Creation Tool umozliwia zarówno pobranie plików i zapisanie ich na dysku komputera w formie obrazu ISO jak i automatyczne przygotowanie startowej pamięci USB lub płyty DVD. Cała procedura ściągania danych i zapisywania przebiega automatycznie, konieczne jest natomiast wcześniejsze przygotowanie nośnika o pojemności przynajmniej 8 GB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwe pobranie Windows 10 z pewnego źródła
Cena za system Windows 10 Pro
ocena użytkownika
18.09.2020 18:35

Program dobry, spełnia swoje zadanie. Można pobrać plik ISO z Windows 10 by móc potem nagrać go na pendrive i zainstalować na komputerze. Jeśli już oceniam program służący do pobierania systemu Windows 10 wypowiem się również o samym systemie Windows 10. System oceniam na 5 gwiazdek, gdyż jest najprostszy w użytkowaniu, najpopularniejszy, czyli zgodny z nowymi urządzeniami i posiada największą bazę porządnego oprogramowania w przeciwieństwie do Linuxów i Androida. Sensowny Windows 10 to tylko edycja "Pro" z tych "konsumenckich" bo jeszcze istnieją porządne tzw. "LTSC" lub największe buble typu "S". W Windows 10 Pro można całkowicie wyłączyć aktualizacje i to jest największy plus, gdyż te aktualizacje mają niby chronić komputer, ale z własnego doświadczenia wiem, że mogą coś popsuć nawet w wersji LTSC, która kładzie nacisk na stabilność. W moim przypadku na zaktualizowanym systemie nie działa Drukarka Brother DCP-J125. Przestała reagować na polecenie drukuj. Każda wersja systemu jest dobra czy to 1809, 1903, 1909, 2004 byle tylko po jej ręcznej instalacji nie dopuścić, żeby system pobrał aktualizacje. Wtedy wszystko działa jak złoto, ale warto też z tego powodu zainstalować dodatkowego antywirusa, gdyż chociaż pobierane są sterowniki to przy wyłączonych aktualizacjach mogą nie instalować się bazy wirusów wbudowanego w system Windows Defendera. Kolejna sprawa to jest to, że ten system powinien być darmowy przynajmniej do użytku domowego, a jest drogi, dlatego że firma Microsoft jest bogata i zarabia też na naszych danych. Chociaż można korzystać z wiecznego Triala bez podawania klucza to jednak w rogu pojawia się napis żeby aktywować system i brak możliwości personalizacji, ten napis przeszkadza w nagrywaniu ekranu bo nagrywa się razem ze znakiem wodnym, więc trzeba w jakiś sposób aktywować system.

prostota działania, przejrzysty interfejs
brak
ocena użytkownika
08.10.2019 15:26

Świetny program do tworzenia obrazu instalacyjnego systemu Windows 10. Od razu na starcie mamy dwie opcje: aktualizacja lub tworzenie nośnika dla innego komputera. Wszystko sprowadza się do kilku kliknięc myszką. Program prosty w obsłudze, nie trzeba być zaawansowanym użytkownikiem aby poradzić sobie z aktualizacją.