Windows 10: sterowniki Intela zgodne z 20H2 dostępne do pobrania

Windows 10: sterowniki Intela zgodne z 20H2 dostępne do pobrania

Intel wydał nowe sterowniki, fot. Oskar Ziomek
Intel wydał nowe sterowniki, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.10.2020 16:00

Intel udostępnił nowe sterowniki, które są zgodne z październikową aktualizacją Windows 10 (wersją 20H2). Chodzi o paczkę 27.20.100.8853, którą można już pobrać bezpośrednio od producenta lub na przykład za pośrednictwem narzędzia Intel Driver & Support Assistant. Nowe sterowniki rozwiązują kilka błędów, ale przede wszystkim przygotowują komputer do obsługi najnowszej wersji Windows 10.

Jak czytamy w informacji o wydaniu na oficjalnej stronie Intela, na nowych sterownikach skorzystają głównie gracze, a znakomita większość rozwiązanych usterek dotyczy najnowszego układu Intel Iris Xe. Chodzi między innymi o wyeliminowanie problemu z losowo wyłączającym się monitorem, zawieszaniem systemu po podłączeniu lub odłączeniu ekranu z huba MST czy stabilnością po podłączeniu USB-C. O wszystkich można przeczytać w dzienniku zmian w pliku PDF.

Choć aktualizacja sterowników Intela jest zgodna z Windows 10 20H2, ma oczywiście także zastosowanie w przypadku poprzednich wersji systemu, począwszy od Windows 10 1709 (Fall Creators Update). Intel nie ukrywa, że choć część błędów usunięto, wciąż znane są inne. Zaliczyć do nich należy między innymi możliwość zawieszania się gry Crysis Remastered w przypadku układu Intel Iris Xe czy problemy z odtwarzaniem filmów z Netfliksa w przypadku korzystania z przeglądarki Microsoft Edge. Te usterki zostaną najpewniej rozwiązane wraz z przyszłymi wydaniami sterowników.

Aby pobrać najnowszą wersję sterowników Intela, najwygodniej będzie skorzystać ze wspomnianego narzędzia Intel Driver & Support Assistant. Zaangażowanie użytkownika jest tutaj minimalne, bo oprogramowanie samo analizuje, czy konieczna jest instalacja nowej wersji sterowników.

O wszystkich nowościach w Windows 10 20H2 można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)