Windows 10: wdrażanie nowego Edge'a powinno ruszyć wraz z majową aktualizacją

Windows 10: wdrażanie nowego Edge'a powinno ruszyć wraz z majową aktualizacją

Wdrożenie Edge'a z Chromium powinno ruszyć wraz z Windows 10 20H1, fot. Oskar Ziomek
Wdrożenie Edge'a z Chromium powinno ruszyć wraz z Windows 10 20H1, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
12.05.2020 10:48, aktualizacja: 03.06.2020 16:47

Majowa aktualizacja Windows 10 zbliża się wielkimi krokami. Premiera spodziewana jest w ostatnim tygodniu bieżącego miesiąca – do tego czasu Microsoft dopracowuje finalną kompilację, łatając ostatnie błędy. Teraz okazuje się, że Windows 10 20H1 będzie także okazją do rozpoczęcia automatycznego wdrażania nowej wersji przeglądarki Edge, o czym można przeczytać na tenforums.com.

Chodzi oczywiście o Edge'a bazującego na Chromium, który pojawił się na rynku w połowie stycznia. Przeglądarkę można od dawna pobrać na własną rękę, ale wciąż nie została automatycznie wdrożona w komputerach użytkowników, którzy nie interesują się tym zagadnieniem i na samodzielną instalację jak dotąd się nie zdecydowali. Testy tego podejścia zostały rozpoczęte jeszcze w lutym, a teraz insiderzy zwracają uwagę na aktualizację KB4559309 dostępną na kanale Release Preview Windowsa 10 2004.

Jak się okazuje, po jej instalacji z systemu znika dotychczasowy Edge i jest zastępowany nowym bazującym na Chromium. Na tej podstawie można wnioskować, że Microsoft testuje skuteczność całego procesu aktualizacji i przymierza się do jego wdrożenia wraz z majową aktualizacją Windowsa 10. Ta ma nadejść pod koniec bieżącego miesiąca, choć jest to nieznaczne opóźnienie względem pierwotnych założeń.

Edge bazujący na Chromium to ciekawa propozycja na rynku przeglądarek zdominowanym popularnością Google Chrome'a. Nowa przeglądarka Microsoftu szybko zyskuje zainteresowanie, o czym mogą świadczyć ostatnie statystyki – w marcu jej popularność była większa niż Firefoksa.

Przeglądarkę Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)