Windows 10 wkrótce odpali aplikacje z Androida. Wszystko dzięki Project Latte

Windows 10 wkrótce odpali aplikacje z Androida. Wszystko dzięki Project Latte

fot. Microsoft
fot. Microsoft
27.11.2020 19:50, aktualizacja: 28.11.2020 11:54

Już teraz Windows 10 potrafi połączyć się z wybranymi smartfonami Samsunga i uruchomić wybrane aplikacje z Androida. Microsoft jednak idzie o krok dalej. Firma pracuje nad "Project Latte", rozwiązaniem, które wprowadzi pełną obsługę oprogramowania z Androida.

Project Latte pozwoli deweloperom przepakowywać swoje aplikacje z Androida na tzw. format MSIX, po czym mogłyby trafiać do sklepu Microsoft Store na komputery osobiste z Windows 10, gdzie moglibyśmy je instalować. Według doniesień Zaca Bowdena z Windows Central, Project Latte miałby wystartować już w 2021 r.

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft próbował podobnej sztuki. Wcześniej inżynierowie firmy pracowali nad czymś, co nazywało się "Project Astoria" i miało spełniać podobne założenia, ale nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Project Latte prawdopodobnie wykorzystuje infrastrukturę Windows Subsystem for Linux. Zac Bowden odnotowuje, że rozwiązanie Microsoftu nie będzie prawdopodobnie obsługiwać usług Google Play.

Powodem tego stanu rzeczy jest to, że owe usługi mogą być jedynie instalowane na urządzeniach z Androidem oraz systemem Chrome OS. Wszelkie aplikacje, które wymagają tzw. Play Services będą musiały usunąć powiązania z nimi, aby mogły działać na Windows 10.

Windows Central spodziewa się, że Microsoft ogłosi Project Latte w 2021 r., a technologia ta mogłaby wejść w życie wraz z jesienną aktualizacją Windowsa 10, także w 2021 r.

Dzięki temu Windows stałby się platformą niezwykle uniwersalną, która obsługuje wiele typów aplikacji. Poza tym, użytkownicy tego systemu nie musieliby sięgać wyłącznie po smartfony Samsunga, aby skorzystać z aplikacji na Androida z poziomu komputera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)