Windows 10 wymaga poprawek, większa aktualizacja już w następnym tygodniu

Windows 10 wymaga poprawek, większa aktualizacja już w następnym tygodniu

31.07.2015 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft intensywnie pracuje nad większą aktualizacją do Windows 10. Paczka Service Release 1 (SR1) eliminująca najpoważniejsze błędy ma pojawić się w sierpniu, prawdopodobnie już w następnym tygodniu. Miejmy nadzieję, że Microsoft faktycznie poprawi największe błędy Windows 10.

Zaledwie kilka dni temu, 29 lipca miała miejsce oficjalna premiera Windows 10. Już pierwszego dnia, w ciągu 24 godzin system został zainstalowany 14 milionów razy, a więc w ciągu sekundy miały miejsce aż 162 instalacje. To świetny wynik, ale przede wszystkim został uzyskany dzięki temu, że dla użytkowników Windows 7 lub nowszych wersji aktualizacja jest dostępna za darmo. Tak ogromna liczba użytkowników dokładniej przetestowała system, co pozwoliło na wyłapanie pierwszych poważniejszych błędów.

Obraz

Według portalu The Verge firma z Redmond intensywnie pracuje nad pierwszą paczką aktualizacji. Ma ona pojawić się na początku sierpnia, bardzo możliwe, że już w przyszłym tygodniu. Aktualizacja Service Release 1 (SR1) nie będzie zawierała nowych funkcji, będzie ona przede wszystkim zbiorem poprawek do najczęściej zgłaszanych błędów, których jak już zdążyliśmy się przekonać jest całkiem sporo. To właśnie one sprawiają, że niektórzy twierdzą, że system został wydany za szybko.

Większej aktualizacji przynoszącej między innymi optymalizację i stabilizację pracy systemu powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w październiku. Oprócz poprawienia pracy systemu, dostać mamy kilka nowości. Wśród nich ma znaleźć się dobrze zapowiadający się komunikator, a przeglądarka Edge ma zyskać obsługę rozszerzeń. Firma Microsoft nie skupia się wyłącznie na wprowadzeniu nowych elementów, trwają również prace nad lepszym zarządzeniem energią i wydłużeniem pracy urządzeń.

Naszych czytelników zainteresowanych wieściami o Windows 10, zapraszamy do śledzenia naszej serii, poświęconej wszystkim najważniejszym wieściom dotyczącym nowego systemu operacyjnego. Z pewnością najbliższe dni upłyną pod znakiem Windows 10 i nikogo nie powinno to dziwić, zainteresowanie tym system operacyjnym jest ogromne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)