Windows 10 za dwa tygodnie ma otrzymać dużą aktualizację. Finalna wersja wybrana

Windows 10 za dwa tygodnie ma otrzymać dużą aktualizację. Finalna wersja wybrana

Windows 10 za dwa tygodnie ma otrzymać dużą aktualizację. Finalna wersja wybrana
27.03.2018 15:29

Zbliża się premiera kolejnej dużej aktualizacji do Windows 10, znanej pod nazwą kodową Redstone 4 i określanej jako Spring Creators Update. Po miesiącach testów, Microsoft ma być gotowy do wydania stabilnej wersji, skierowanej do wszystkich użytkowników.

Jak podaje serwis WindowsCentral, powołując się na swoje źródła, Microsoft wybrał ostateczną wersję Redstone 4, która niebawem zacznie trafiać na komputery pierwszych użytkowników. Aktualizacja Spring Creators Update ma numer kompilacji build 17133.

Teraz Windows 10 build 17133 przejdzie przez testy w ramach programu Windows Insider. W tym tygodniu kompilacja ma pojawić się w szybkim pierścieniu aktualizacji, a niedługo potem trafi do pierścienia wolnych aktualizacji. Jeśli nie zostaną wykryte żadne poważniejsze niedociągnięcia i błędy, Microsoft przygotuje ewentualne drobne poprawki i udostępni wszystkim Redstone 4.

Aktualizacja Spring Creators Update ma trafić do Windows Update już 10 kwietnia. Wcześniej Microsoft wspominał, że aktualizacja pojawi się w kwietniu, ale nie została ujawniona konkretna data. Oczywiście po wydaniu aktualizacji, znacznie większe siły zostaną w Microsofcie przekierowane do pracy nad kolejnym dużym wydaniem. Warto podkreślić, że testerzy korzystający z Skip Ahead, mogą już przeskoczyć do kompilacji z gałęzi Redstone 5.

Windows 10 Redstone 4 będzie przede wszystkim rozwinięciem aktualnych koncepcji. Kolejne elementy interfejsu otrzymają nowy język wzornictwa Fluent Design, wprowadzona zostanie funkcja Timeline, usprawnienia pojawią się w udostępnianiu treści i w menu ustawień systemu. Niestety, nie wszystkie zmiany można uznać za pozytywne. W Windows 10 domyślnie będzie aktywny tryb S.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)