Windows 11 22H2 ma problem z aplikacjami po przywracaniu systemu

Windows 11 22H2 ma problem z aplikacjami po przywracaniu systemu

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
19.01.2023 15:10

Windows 11 22H2 ma kolejną usterkę. Użytkownicy zauważyli, że po operacji przywracania systemu występuje problem z wbudowanymi aplikacjami, w tym Paintem czy Notatnikiem. Objawy są różne - włącznie z zawieszaniem się programów i problemami z samym uruchomieniem.

Na awarię w Windows 11 zwrócił uwagę MSPowerUser. Jak się okazuje, Microsoft potwierdził usterkę w wydaniu 22H2 we wszystkich najpopularniejszych wersjach, w tym Home i Pro. Udało się także ustalić, że problem dotyczy wyłącznie systemowych aplikacji w Windows 11 22H2. Użytkownicy, których dotyczy awaria mogą widzieć komunikaty o braku możliwości włączenia aplikacji, powielone skróty w menu Start, błędy wejścia-wyjścia po włączeniu programu praz zawieszanie się aplikacji.

Microsoft informuje, że problem można spróbować ominąć we własnym zakresie, podając jednak sposoby, na które każdy wpadłby najpewniej samodzielnie. Mowa jest o próbie ponownego uruchomienia danej aplikacji, przeinstalowania jej i sprawdzeniu aktualizacji Windowsa 11 w Windows Update.

Co ciekawe, nie pojawia się przy tym informacja wprost o tym, czy Microsoft pracuje już nad globalnym rozwiązaniem problemu. Można spekulować, że łatka pojawi się najszybciej w ostatnim tygodniu miesiąca w formie opcjonalnej aktualizacji Windowsa 11. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na przygotowywane nowe funkcje związane z chmurą OneDrive. Do systemu trafią niedługo dodatkowe opcje dotyczące powiadomień.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)