Windows 11 23H2 niedostępny? Sprawdź przełącznik w Windows Update

Windows 11 23H2 niedostępny? Sprawdź przełącznik w Windows Update

Windows 11 - aktualizacja powinna czekać w Windows Update
Windows 11 - aktualizacja powinna czekać w Windows Update
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Oskar Ziomek
04.11.2023 15:03

Windows 11 23H2 trafił do pierwszych komputerów, ale niektórzy użytkownicy Jedenastki mogą być zdziwieni, że w ich przypadku aktualizacja nie jest nawet dostępna w Windows Update. To spodziewana sytuacja, ale wpływ na nią może mieć między innymi stan jednego z przełączników w ustawieniach.

Windows 11 23H2 to październikowa aktualizacja systemu, która w praktyce już nie tak "duża", jak za czasów Windowsa 10, czy początków Jedenastki, kiedy to ważne funkcje nie trafiały jeszcze do systemów w ramach aktualizacji Moment. Nie zmienia to jednak faktu, że Windows 11 23H2 czeka do pobrania i instalacji w Windows Update - ale tylko w niektórych komputerach. Microsoft udostępnia bowiem nowe wydanie transzami - zwraca uwagę serwis Windows Latest.

Jeśli aktualizacja jest niedostępna, powodów może być kilka. Użytkownik może bowiem zadbać o szybsze udostępnienie nowego wydania Windows 11 na kilka sposobów. Po pierwsze konieczne jest zainstalowanie wszystkich innych dostępnych aktualizacji systemu (by komputer miał możliwie świeże oprogramowanie), ale dodatkowo można również zainteresować się przełącznikiem w Windows Update, który zgłasza komputer do puli sprzętów, dla których aktualizacje mają być udostępniane w pierwszej kolejności.

Jeśli ten ruch niczego nie zmieni, pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Jak podaje XDA Developers, udostępnienie instalatora Windowsa 11 23H2 w ramach narzędzia Windows Media Creation Tool spodziewane jest najszybciej w połowie listopada. Do tego czasu trudno mówić więc o wygodnej metodzie wymuszenia instalacji najnowszego wydania Windowsa 11 w komputerach, do których nie zdążył jeszcze trafić automatycznie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)