Windows 11: niezgodny PC to nie tylko brak aktualizacji. System będzie zaliczał BSOD

Windows 11: niezgodny PC to nie tylko brak aktualizacji. System będzie zaliczał BSOD

Windows 11 zaskakuje w pierwszych testach
Windows 11 zaskakuje w pierwszych testach
Źródło zdjęć: © Mockuper/Imgur
Karolina Kowasz
31.08.2021 19:06

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że zignorowanie wymagań sprzętowych Windowsa 11 nie będzie najlepszym pomysłem dla użytkowników tego systemu. Microsoft zapowiedział, że nie będą mogli liczyć na jego aktualizacje. To jednak nie wszystko.

Jak donosi serwis Windows Latest, Windows 11 zainstalowany na sprzęcie nie spełniających minimalnych wymagań narzuconych przez firmę będzie bardzo niestabilny. Użytkownicy mogą spodziewać się ciągłych problemów z jego działaniem.

Spore wymagania sprzętowe

Same oczekiwania Microsoftu względem sprzętu użytkowników ciągle się zwiększają. Już kilkukrotnie internauci donosili o ciągle rosnących wymaganiach systemu umożliwiających uzyskanie możliwości jego zainstalowania. Firma postanowiła wyjść na przeciw malkontentom i umożliwić postawienie Windowsa 11 nawet na maszynach niespełniających wymagań.

Jeżeli dany użytkownik posiada sprzęt niespełniający wymagań, ale nadal chce korzystać z Windowsa 11, może dokonać instalacji systemu za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Microsoft z góry zapowiada jednak, że jest to proszenie się o kłopoty.

Same BSOD

Microsoft utrzymuje, że instalacja systemu Windows 11 na komputerach z procesorami starszymi niż ósma generacja, wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem występowania niebieskiego ekranu śmierci. Firma poinformowała, że w trakcie sprawdzania systemu na mniej wydajnych maszynach, testerzy musieli zmagać się z niekończącymi się BSOD. Ma to mieć związek z obsługą sterowników na za mało wydajnym sprzęcie.

Windows Latest podał, że nieobsługiwane urządzenia odnotowują aż 52 procent więcej awarii jądra systemu. Na tym nie koniec, bowiem w przypadku nieobsługiwanych urządzeń prawdopodobieństwo zawieszania się aplikacji jest większe o 17 procent. Podane statystyki mają być oparte na danych telemetrycznych z komputerów uczestników programu Windows Insider.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)