Windows 12: plotka, w którą rok temu byłoby trudniej uwierzyć

Windows 12: plotka, w którą rok temu byłoby trudniej uwierzyć

Windows 12 - na tym etapie to plotki
Windows 12 - na tym etapie to plotki
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
22.02.2022 11:08, aktualizacja: 22.02.2022 11:26

Czy prace nad Windows 12 zaczną się już w marcu? W praktyce nikt nie wie, ale dokładnie takie plotki, w formie średniej jakości dowcipu, trafiły do internetu. Według nich, Microsoft ma lada moment zacząć prace nad następcą Windows 11, tym razem tworząc system od podstaw.

Informacje o rzekomych pracach nad Windows 12 opisano na niemieckim blogu Deskmodder. Nie są ani trochę szczegółowe, ale mają bazować na sygnałach od osób, które znają sprawę w Microsofcie wewnętrznie. Deskmodder podaje, że to samo potwierdza SwiftOnSecurity. W praktyce to jest właściwe "źródło" informacji, a cała sprawa średnio udanym dowcipem opublikowanym na Twitterze.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to ciekawa okazja do rozważań dotyczących ewentualnego Windowsa 12. Po ubiegłorocznej premierze Windows 11 zdecydowanie łatwiej uwierzyć, że prace nad nowym systemem rzeczywiście mogą się rozpocząć. Wcześniej Microsoft przez lata utrzymywał, że ostatecznym systemem jest Windows 10, który później będzie tylko aktualizowany.

Jak widać praktyka pokazała, że do 2025 roku użytkownicy będą mogli liczyć głównie na aktualizacje bezpieczeństwa, ale następca systemu jednak się pojawił (chociaż oczywiście można się kłócić, że w praktyce to dalej Windows 10, tylko z nowym logo i odświeżonym interfejsem). Zważywszy, że Windows 11 istnieje na rynku dopiero od kilku miesięcy i działa tylko w kilkunastu proc. komputerów, ewentualna premiera Windows 12 - o ile rzeczywiście system powstanie - to zapewne temat, który będzie realny za dobrych kilka lat.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)