Windows 7 najczęstszym wyborem graczy, ale z błędem 80248015 w Update

Windows 7 najczęstszym wyborem graczy, ale z błędem 80248015 w Update

Windows 7 najczęstszym wyborem graczy, ale z błędem 80248015 w Update
Oskar Ziomek
05.12.2017 19:05

Użytkownicy Windowsa 7 skarżą się na problemy z działaniem Windows Update. Podczas prób sprawdzenia dostępności nowych aktualizacji, od wczoraj zauważyć można było błąd 80248015 świadczący o braku takiej możliwości. Rozwiązaniem miało być ponowne uruchomienie komputera, ale w praktyce nie była to skuteczna metoda.

Jak wynika z obserwacji użytkowników, problemem miała być data wygaśnięcia jednego z plików XML, którą ustalono na 3 grudnia. Od tego momentu pojawiały się problemy. Microsoft najwidoczniej przeoczył konieczność aktualizacji pliku, przez co Windows Update nie mogło z niego skorzystać. [img=new-expiration-date]Jeszcze kilka godzin temu opisywać można było ręczne metody ominięcia tego problemu, które wykorzystywały między innymi zmianę systemowej daty. Dzięki informacji w serwisie Bleeping Computer wiemy już jednak, że powodem usterki nie był lokalny plik w komputerach użytkowników, ale jego odpowiednik po stronie serwera. Microsoft zaktualizował go, ustalając nową datę wygaśnięcia na 1. lipca 2025 roku. Od teraz problemy z aktualizacją powinny być zażegnane.

W listopadzie na Steamie przybyło więcej graczy z Windowsem 7, niż z „dziesiątką”

Z jednej strony problemy z aktualizacją, ale z drugiej ogromny sukces – po opublikowanych wynikach ankiet przeprowadzanych w listopadzie wśród użytkowników Steama, Internet zaczął być zalewany nagłówkami, zgodnie z którymi użytkownicy Windowsa 10 zaczęli porzucać najnowszy system Microsoftu i przesiadać się na starszego i cieszącego się swego czasu (nadal?) wielką sympatią Windowsa 7. Siódemka działa aktualnie na niemal 70% komputerów graczy korzystających ze Steama – to duży wzrost, bo niemal siedmioprocentowy.

Obraz

Jesteśmy jednak dalecy od tworzenia teorii, zgodnie z którymi gracze zaczęli masowo porzucać Windowsa 10. Zmiany w statystykach można łatwo uzasadnić w inny sposób: według innych danych statystycznych, na Steamie najpopularniejszym aktualnie językiem jest uproszczony chiński – na platformie przybyło więc wielu graczu z tamtego regionu, co pokrywa się z gwałtownym wzrostem liczby maszyn z Windowsem 7 (najpopularniejszym w Chinach).

Innym czynnikiem jest także ogromna popularność gry PlayerUnknown's Battlegrounds, która według statystyk obecnie ma ponad 1,3 miliona graczy, z czego bardzo wielu właśnie z Chin. Wszystko wskazuje więc na to, że wśród graczy sytuacja jest mimo wszystko dość stabilna, a ogromne zmiany w danych statystycznych są tylko tymczasowe i możliwe, że w kolejnych miesiącach nie zostaną już powtórzone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)