Windows Analytics pomoże firmom przejść na Windowsa 10

Windows Analytics pomoże firmom przejść na Windowsa 10
Oskar Ziomek

13.12.2017 17:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie zwalnia tempa w zachęcaniu użytkowników do korzystania z Windowsa 10, tym razem przedstawiając nowy zestaw narzędzi Windows Analytics. Jego zadaniem ma być pomoc firmom w szybkiej i sprawnej aktualizacji najnowszego Windowsa do edycji Fall Creators Update, czy też przejścia na niego z Windowsa 7 lub 8.1. Narzędzia sprawdzą zgodność zainstalowanego oprogramowania z nową wersją systemu, zachęcając tym samym administratorów do szybszej aktualizacji.

Analytics to narzędzie działające w chmurze, którego zadaniem jest sprawdzenie aplikacji oraz sterowników, a następnie wskazanie tych, które mogą być podczas aktualizacji systemu problematyczne i trzeba będzie poświęcić im więcej uwagi. Ma to być także zestaw narzędzi ułatwiających codzienne zarządzanie oprogramowaniem i Windowsem w firmach.

Statystyki aktualizacji komputerów w firmie
Statystyki aktualizacji komputerów w firmie

W dużej mierze działanie Analytics oparte jest oczywiście na telemetrii, dzięki czemu administratorzy mogą obserwować stan komputerów w firmie. Przy okazji Microsoft zachęca do właściwego jej skonfigurowania, co opisane zostało na stronach pomocy technicznej w obszernym artykule.

Nowe narzędzia analizy mają się skupiać na trzech głównych obszarach działania: sprawdzaniu gotowości sprzętu do aktualizacji (Upgrade Readiness), monitorowaniu stanu aktualizacji oraz zabezpieczeń antywirusowych w firmowych maszynach (Update Compliance) oraz śledzenia problemów i wydajności komputerów, by móc szybciej reagować na usterki (Device Health).

Etap analizy problemów z aplikacjami i sterownikami podczas aktualizacji
Etap analizy problemów z aplikacjami i sterownikami podczas aktualizacji

Inną funkcją ma być również możliwość korzystania z zestawień, w których przedstawione zostały proponowane przez Microsoft programy z wybranych dziedzin, które bez problemu zadziałają na Windowsie 10 (zadbano o informację z podziałem na wybrane kompilacje). Podobnie będzie można sprawdzić które rozszerzenia pakietu Office są najczęściej wykorzystywane w firmowych komputerach, a tym samym podczas aktualizacji konieczne będzie zwrócenie uwagi na ich zgodność z nową wersją systemu.

Proponowane oprogramowanie, które właściwie zadziała na wybranych kompilacjach Windowsa 10
Proponowane oprogramowanie, które właściwie zadziała na wybranych kompilacjach Windowsa 10

Pracę z Windows Analytics można rozpocząć już dzisiaj. Usługa dostępna jest za darmo dla firm posiadających subskrypcję E3 oraz E5 i dla użytkowników Windowsa 10 w wersji Pro. Zainteresowanych dodatkowymi informacjami Microsoft zachęca do zapisania się na możliwość zadawania pytań internetowo (AMA) w połowie stycznia 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)