Windows Media Player znika z Windowsa – w erze Muzyki Groove pozostanie opcją

Windows Media Player znika z Windowsa – w erze Muzyki Groove pozostanie opcją

Windows Media Player znika z Windowsa – w erze Muzyki Groove pozostanie opcją
10.10.2017 13:05

Specjalne odmiany systemów Windows z literką „N” w nazwiemogą już nie być potrzebne. Windows Media Player, multimedialnyodtwarzacz wprowadzony do pakietu systemowych aplikacji w 1991 rokuwraz z Windows 3.0 Multimedia Extensions, został przez Microsoftusunięty z najnowszej wersji systemu Windows 10.

Uczestnicy programu Windows Insider donoszą,że zainstalowanie z Windows Update paczki KB4046355 powodujeusunięcie ze starszych wersji Windowsa 10 systemowego odtwarzaczamultimediów, a przeinstalowanie świeżego buildu16299.15, czyli wydania RTM najnowszej wersji Fall CreatorsUpdate, wcale go nie przywraca.

Windows Media Player: w erze Modern aplikacja nie dość Groove (źródło: wikimedia)
Windows Media Player: w erze Modern aplikacja nie dość Groove (źródło: wikimedia)

Aktualizacja, która usuwa Windows Media Player, nosi nazwęFeatureOnDemandMediaPlayer i faktycznie czyni odtwarzaczopcjonalnym. Aby go przywrócić, należy w panelu Ustawienia przejśćdo Aplikacje > Aplikacje i funkcje > Zarządaj funkcjamiopcjonalnymi. Kliknięcie przycisku Dodaj funkcję powinno wyświetlićlistę, na której znajdzie się też Windows Media Player.Kliknięcie Zainstaluj, powinno przywrócić odtwarzacz do systemu.

Microsoft nie potwierdził oficjalnie wycofania Windows MediaPlayera z domyślnego pakietu systemowych aplikacji Windowsa w FallCreators Update, co więcej niektórzy użytkownicy donoszą, że „unich działa” – odtwarzacz po instalacji KB4046355 pozostał.

Muzyka Groove – po co komu Windows Media Player?
Muzyka Groove – po co komu Windows Media Player?

Niemniej jednak wycofanie odtwarzacza wydaje się całkiemsensowne. Po pierwsze znika konieczność utrzymywania tychbezsensownych wersji N systemu, stworzonych na żądanie KomisjiEuropejskiej i pozbawionych właśnie odtwarzacza multimedialnego,pod drugie można w ten sposób wygaszać samego Windows MediaPlayera, wyglądającego dziś na relikt minionej epoki przy swoimmłodszym kuzynie, programie Muzyka Groove. Warto przypomnieć, żedziś nawet oficjalna strona Windows Media Playera, tj.WindowsMedia.com, przekierowuje na stronę Microsoftu wychwalającąintegrację MuzykiGroove ze Spotify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)