Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt

Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt

Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt
Piotr Urbaniak
17.12.2018 23:13

Intrygujących informacji dostarcza jedna z ofert pracy w Microsofcie. Firma poszukuje menedżera produktu dla usługi zwanej Microsoft 365 Consumer Subscription - Modern Life & Devices (MLD). Czyżby szykowano się do przejścia na model abonamentowy?

Ostatnimi czasy wszelkie subskrypcje abonamentowe cieszą się coraz większą popularnością. Wprowadzony przed siedmioma laty Office 365, jak deklaruje producent, już w październiku 2017 r. zaliczył 120 mln aktywnych użytkowników biznesowych, będąc zarazem najbardziej zyskowną częścią chmury Microsoftu, obok platformy Azure.

Na przykładzie rozwiązań takich jak Xbox Live czy Game Pass widać z kolei, że abonamentów nie boją się również odbiorcy prywatni. Dokładne dane nie są znane, ale Phil Spencer, szef marki Xbox, swego czasu określił Xboksa One mianem netfliksa wśród konsol do gier, a to dobitnie wyraża kierunek, w jakim korporacja z Redmond pragnie podążać.

Z tego względu bardzo prawdopodobne wydaje się, że wkrótce w usłudze abonamentowej zobaczymy także system Windows. Dla Microsoftu byłoby to bardzo korzystnym rozwiązaniem. Po pierwsze, tym sposobem łatwo zapewnić sobie stałe wpływy do kasy i to na przewidywalnym poziomie, po drugie zaś – chmura daje jeszcze szersze możliwości analityki i kontroli.

A jak doskonale wiadomo, Microsoft oferuje nie tylko oprogramowanie, ale od pewnego czasu coraz śmielej poczyna sobie także na rynku sprzętu. W teorii, po wprowadzeniu Windowsa w modelu abonamentowym, każdy komputer z rodziny Surface mógłby zarabiać przez dłuższy okres.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (260)