Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt

Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt17.12.2018 23:13
Windows może stać się usługą abonamentową. Microsoft szykuje tajemniczy projekt

Intrygujących informacji dostarcza jedna z ofert pracy w Microsofcie. Firma poszukuje menedżera produktu dla usługi zwanej Microsoft 365 Consumer Subscription - Modern Life & Devices (MLD). Czyżby szykowano się do przejścia na model abonamentowy?

Ostatnimi czasy wszelkie subskrypcje abonamentowe cieszą się coraz większą popularnością. Wprowadzony przed siedmioma laty Office 365, jak deklaruje producent, już w październiku 2017 r. zaliczył 120 mln aktywnych użytkowników biznesowych, będąc zarazem najbardziej zyskowną częścią chmury Microsoftu, obok platformy Azure.

Na przykładzie rozwiązań takich jak Xbox Live czy Game Pass widać z kolei, że abonamentów nie boją się również odbiorcy prywatni. Dokładne dane nie są znane, ale Phil Spencer, szef marki Xbox, swego czasu określił Xboksa One mianem netfliksa wśród konsol do gier, a to dobitnie wyraża kierunek, w jakim korporacja z Redmond pragnie podążać.

Z tego względu bardzo prawdopodobne wydaje się, że wkrótce w usłudze abonamentowej zobaczymy także system Windows. Dla Microsoftu byłoby to bardzo korzystnym rozwiązaniem. Po pierwsze, tym sposobem łatwo zapewnić sobie stałe wpływy do kasy i to na przewidywalnym poziomie, po drugie zaś – chmura daje jeszcze szersze możliwości analityki i kontroli.

A jak doskonale wiadomo, Microsoft oferuje nie tylko oprogramowanie, ale od pewnego czasu coraz śmielej poczyna sobie także na rynku sprzętu. W teorii, po wprowadzeniu Windowsa w modelu abonamentowym, każdy komputer z rodziny Surface mógłby zarabiać przez dłuższy okres.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (260)