Windows Phone już bez Evernote: czym go zastąpić?

Windows Phone już bez Evernote: czym go zastąpić?

Windows Phone już bez Evernote: czym go zastąpić?
27.06.2017 13:50

Obok Google Keep i Microsoft OneNote, najbardziej znanym narzędziem do tworzenia notatek jest Evernote. Z jego bogatych opcji możemy korzystać z poziomu przeglądarki, aplikacji na Windows i macOS, a także na urządzeniach mobilnych, ale tylko tych działających pod kontrolą Androida i iOS-a. Twórcy właśnie ogłosili, że kończą wsparcie dla wersji na Windows Phone i BlackBerry OS.

Notatnika Evernote raczej nie trzeba nikomu przestawiać. Zdobył on dużą popularność i grono wiernych użytkowników, chociaż ostatnio odpływających do konkurencji – Google Keep i Microsoft OneNote. Możliwe, że to właśnie chęć stworzenia bardziej dopracowanych produktów na głównych platformach, przyczyniła się do porzucenia mało popularnych systemów operacyjnych. W końcu jak czytamy w oficjalnym komunikacie – Evernote będzie teraz poświęcał więcej czasu i zasobów na opracowanie swoich głównych produktów do tworzenia notatek.

Wśród tych głównych produktów zabrakło mobilnej aplikacji na Windows Phone oraz BlackBerry OS. Evernote dodaje, że wsparcie dla tych dwóch platform skończy się już 29 czerwca 2017 roku. Aplikacje znikną ze sklepów, nie będą już aktualizowane, a więc nie dostaną nowych funkcji i poprawek bezpieczeństwa. Będzie można jednak z nich dalej korzystać, o ile wcześniej mieliśmy je zainstalowane.

Kicknotes powinien zastąpić Evernote'a.
Kicknotes powinien zastąpić Evernote'a.

Evernote będzie dalej rozwijany w wersji na Windowsa, macOS-a, Androida, iOS-a oraz będzie dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Z kolei użytkownicy mobilnych okienek powinni poszukać alternatywy. Mogą sięgnąć po preinstalowanego Microsoft OneNote’a, a więc jednego z najlepszych notatników, bogatego w rozbudowane opcje, oferującego wygodny i przejrzysty interfejs i dopracowane aplikacje na wszystkich popularnych platformach.

Jeśli z pewnych względów nie chcecie korzystać z rozwiązania Microsoftu, to polecamy zainstalować Kicknotes. Aplikacja jest rozbudowanym notatnikiem, a dzięki dopracowanemu interfejsowi (inspirowany Google Material Design) powinniśmy zapanować nad zapiskami w różnej formie, z różnych kategorii i dziedzin. W Kicknotes stworzymy notatkę głosową, graficzną, listę zadań, przypomnień, w łatwy sposób dodamy dane bankowe itp. Poszczególne dane możemy następnie przypiąć do ekranu głównego jako kafelki. Ponadto w przypadku listy zadań istnieje także możliwość ustawienia przypomnień. Aplikację znaleźć można w naszej bazie

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)