Windows Phone już dostępny w Polsce, zobacz jak wygląda

Windows Phone już dostępny w Polsce, zobacz jak wygląda

Redakcja
08.10.2009 14:42, aktualizacja: 09.10.2009 13:25

Najnowszy system operacyjny Microsoftu dla urządzeń mobilnych trafił właśnie na polski rynek i jest już dostępny w kilku dostępnych w naszym kraju telefonach. Windows Phone, czyli Windows Mobile 6.5 to następca Windows Mobile 6.1 - zgodnie z panującą w branży modą do jego obsługi nie potrzebujemy już rysika, gdyż po zmodyfikowanym interfejsie możemy łatwiej poruszać się także za pomocą palców. Można zobaczyć to na własne oczy w opublikowanej przez nas galerii screenów.

Jak informuje sam Microsoft, Windows Phone został wyposażony w kompleksowy pakiet oprogramowania, który od razu pozwoli nam przystąpić do pracy z nowym telefonem. Wśród dostępnych aplikacji znajdziemy przeglądarkę Internet Explorer z obsługą Flash, Windows Media Player do odtwarzania multimediów a także zyskamy dostęp do mobilnej wersji pakietu biurowego Office czy serwisów Flickr, Facebook, MySpace i Twitter.

Jednak Windows Phone to nie tylko system, to także cała gama powiązanych z nim usług i serwisów. Pierwszą z nich jest MyPhone - usługa umożliwiająca synchronizację zawartości telefonu z serwerem Microsoftu, przez co dostęp do naszych danych możemy uzyskać z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Kolejnym interesującym dodatkiem jest Marketplace for Mobile, sklep oferujący aplikacje dla Windows Phone. W momencie debiutu w bazie serwisu znajdowało się ponad 200 aplikacji - jak obiecuje Microsoft, ich liczba ma bardzo szybko wzrosnąć. Nie należy także zapominać o stworzonej specjalnie dla urządzeń przenośnych wersji serwisu Windows Live, który oferuje użytkownikom łatwy dostęp do kontaktów, poczty Hotmail oraz serwisu umożliwiającego udostępnianie zdjęć niemal natychmiast po ich wykonaniu.

W dniu premiery Windows Phone w Polsce dostępne są następujące modele: Samsung OmniaLite, Samsung Omnia II, HTC Touch2, HTC Touch Diamond 2, HTC SNAP oraz HTC Touch Pro 2. W listopadzie dołączą do nich także HTC HD oraz Asus M20. Aktualnie posiadacze smartfonów z Windows Mobile 6.1 mogą zapoznać się z witryną, na której opisane są metody aktualizacji do najnowszej wersji mobilnego systemu Microsoftu. Zainteresowanym nowym systemem polecamy zapoznanie się z opublikowaną przez nas galerią screenów wykonanych na polskiej wersji Windows Mobile 6.5.

Czy Windows Phone sprawi, że Microsoft zyska większą część rynku mobilnych systemów operacyjnych? Z pewnością jest to krok w dobrym kierunku i pozwoli urządzeniom wyposażonym w mobilne okienka na skuteczne konkurowanie z Google Android oraz iPhone od Apple. Jednak do odzyskania dominacji na rynku potrzeba czegoś więcej - nawet sam Microsoft przyznaje, że najnowsza wersja mobilnego systemu tej firmy ma wiele niedociągnięć. Być może przełomem będzie wydanie Windows Mobile 7.

Aktualizacja, 09.10.2009 11:41

Jeśli dokładnie przyjrzeć się screenom, widoczne są liczne ślady ingerencji za pomocą aplikacji graficznych. Wygląda więc na to, że screeny nie są autentycznymi zrzutami ekranu z urządzenia pracującego pod kontrolą Windows Mobile 6.5, co jest zastanawiające, bo otrzymaliśmy je bezpośrednio od polskiego oddziału Microsoftu. Skontaktowaliśmy się już z firmą Microsoft i oczekujemy oficjalnych wyjaśnień.

Aktualizacja, 09.10.2009 13:20

O wyjaśnieniach Microsoftu i prawdziwych screenach z polskiej wersji Windows Mobile 6.5 piszemy w oddzielnym newsie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)