Windows Slo-fi Remix: dźwięki uruchamiania Windowsa spowolnione o 4000 proc.

Windows Slo‑fi Remix: dźwięki uruchamiania Windowsa spowolnione o 4000 proc.

Microsoft opublikował "Windows Slow-fi Remix"
Microsoft opublikował "Windows Slow-fi Remix"
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
11.06.2021 10:13

Windows 95, XP czy 7 są ikoniczne nie tylko z uwagi na to, jak dużą popularność zdobyły. Każdy znawca komputerów bez problemu rozpozna je także po dźwiękach startowych, które odgrywały podczas uruchamiania systemu. Jest jednak pewien wyjątek.

A jest nim opublikowany przez Microsoft film Windows | Startup Sounds – Slo-fi Remix, który trafił wczoraj do serwisu YouTube. Producent zdecydował się wykorzystać melodie startowe Windows 95, XP i 7, a następnie spowolnić je o 4000 proc. (swoją drogą to popularna metoda tworzenia "relaksacyjnej" muzyki z istniejących utworów), przez co trudno w pierwszej chwili je rozpoznać.

W efekcie powstał 11-minutowy utwór z muzyką, której choć daleko do tej znanej z Windowsów, może się przydać jako tło do medytacji czy szeroko rozumianego relaksu.

Slo-fi Remix to zapowiedź "Windows 11"?

Technicznie rzecz biorąc to prawda, bo film kończy się przypomnieniem nadchodzącej prezentacji nowej wersji systemu operacyjnego. Co jednak interesujące, w mediach pojawiają się sugestie, że opisywany wyżej film to kolejna zapowiedź rzekomego "Windows 11" także dlatego, że trwa dokładnie 11 minut.

W praktyce jednak nikt nie wie, jak zostanie nazwany "nowy Windows", który będzie zaprezentowany pod koniec czerwca, ale zdecydowanie więcej faktów przemawia za tym, że będzie to po prostu kolejna kompilacja Windows 10, w praktyce wersja 21H2.

Przypomnijmy, już 24 czerwca Microsoft zaprasza na specjalne wydarzenie, podczas którego zaprezentuje najważniejszą od dekady aktualizację Windowsa. W praktyce ma to być szereg zmian głównie od strony wizualnej, dzięki którym system zyska odświeżony interfejs. O części zmian już wiemy, ale inne pozostają tajemnicą. Niedawno Microsoft wstrzymał bowiem wydawanie kolejnych kompilacji testowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)