Windows zadziała w urządzeniach ze składanymi i podwójnymi ekranami – adaptacja trwa

Windows zadziała w urządzeniach ze składanymi i podwójnymi ekranami – adaptacja trwa

Windows zadziała w urządzeniach ze składanymi i podwójnymi ekranami – adaptacja trwa
Oskar Ziomek
16.01.2019 12:41

Po okresie szybko zyskującego na popularności i nietypowego niegdyś montowania w smartfonach więcej niż jednego obiektywu głównego aparatu oraz rozciągania wyświetlaczy, wiele wskazuje na to, że 2019 rok może być okresem, w którym na rynku będą pojawiać się ciekawe urządzenia ze składanymi i podwójnymi wyświetlaczami. Swój pomysł na składane urządzenie pokazała już firma Royole, a niedługo na rynku ma się także pokazać składany smartfon Samsunga.

Inni producenci nie chcą jednak pozostać w tyle i jak wynika z najnowszych doniesień, należą do nich także twórcy systemu Windows. Jak informuje serwis The Verge, powołując się na bliżej nieokreślone źródła mające znać wewnętrzną sytuację w firmie, Microsoft pracuje już nad dostosowaniem Windowsa do nadchodzących sprzętów. System ma być w stanie współpracować z urządzeniami z zaginanymi wyświetlaczami, ale także z takimi, które zostaną wyposażone w dwa ekrany.

Takie działania mogą przypominać o wcześniejszych przeciekach dotyczących domniemanego składanego urządzenia Microsoftu – Surface Phone'a. W ubiegłym roku część informacji wskazywała, iż gotowe urządzenie pojawi się na rynku w drugiej połowie 2019 roku. Warto jednak wiedzieć, że prace nad adaptacją Windowsa do składanych urządzeń nie muszą być powiązane bezpośrednio z ofertą Microsoftu. Jak podaje The Verge, twórcy Windowsa pracują także z Intelem oraz innymi producentami.

Zaginane ekrany nie będą problemem także dla Androida

Warto wiedzieć, że z zaginanymi ekranami bez problemu poradzi sobie także Android. Twórcy systemu jeszcze w listopadzie ubiegłego roku poinformowali, iż zaginane ekrany będą brane w oprogramowaniu pod uwagę, a tym samym twórcy aplikacji dostaną odpowiednie narzędzia, które pozwolą im tworzyć wygodnie obsługiwane aplikacje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)