Windows zyskuje popularność na tabletach – niebawem wyprzedzi Androida

Windows zyskuje popularność na tabletach – niebawem wyprzedzi Androida

Windows zyskuje popularność na tabletach – niebawem wyprzedzi Androida
Oskar Ziomek
03.10.2017 16:18, aktualizacja: 03.10.2017 17:32

W Sieci pojawiły się interesujące badania, według których coraz częściej sprzedawane są tablety z systemem Windows 10, a urządzenia z Androidem tracą na popularności. Co jednak dużo ciekawsze, trend wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Android spadnie na trzecią lokatę, a tym samym na drugim miejscu znajdą się sprzęty z systemem Microsoftu.

Analiza dotyczy co prawda rynku australijskiego, gdzie najwięcej sprzedawanych jest tabletów Apple (49%), później urządzeń z Androidem (29%) i wreszcie z Windowsem (22%), ale można dość bezpiecznie założyć, że globalne proporcje nie są inne. Pod uwagę wzięte zostały sprzęty sprzedane w pierwszej połowie 2017 roku, łącznie ponad 1,4 miliona sztuk.

Sprzedaż nowych tabletów w pierwszej połowie 2017 roku w Australii
Sprzedaż nowych tabletów w pierwszej połowie 2017 roku w Australii

Odwrócenie sytuacji na 2. i 3. miejscu wydaje się realne tym bardziej, że zapotrzebowanie na typowe tablety maleje, zaś coraz więcej użytkowników sięga po tzw. hybrydy, a więc tablety, które można w łatwy sposób dołączyć do klawiatury i wykorzystywać jak przenośne komputery, a tu jak wiadomo, Windows 10 ma się dobrze.

Wszystko wskazuje więc na to, że choć Microsoft nie radzi sobie na rynku smartfonów, to już w przypadku tabletów idzie mu bardzo dobrze i już wkrótce – przynajmniej na rynku australisjkim – walczyć będzie tylko z Apple. Przypomnijmy, że wciąż niejasne pozostają plany Microsoftu w związku z domniemanym Surface Phonem. Być może firma już wkrótce skutecznie ponownie zawalczy o rynek mobilny?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)