Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3

Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3
28.05.2017 16:01
Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3

Użytkownicy innych systemów niż Windows nie mają najłatwiejszego życia, gdy chodzi o bezproblemowe uruchamianie gier z tej platformy na swoich komputerach. Często z pomocą przychodzi tu Wine, który niedawno zaktualizowany został do wersji 2.9.

Przynosi ona kilka ciekawych zmian, z których za najważniejszą nietrudno uznać obsługę shaderów teselacji w Direct3D. Jak zwykle, pojawiły się także inne nowości oraz ulepszenia funkcjonowania konkretnych programów. Na tę chwilę graczy zainteresować mogą natomiast przede wszystkim zmiany, jakie poczyniono dla konkretnych tytułów gier.

350200468112435137

W przypadku Wiedźmina 3 wyeliminowano błędy renderowania po uruchomieniu nowej gry, ale nie jest to jedyny tytuł, który wzięto na warsztat. Modyfikacje dotarły także do Tomb Raidera w wersji ze Steama, która miała problemy z uruchamianiem, czy instalatora League of Legends.

Inne poprawki błędów pojawiły się także w przypadku gier: Need for Speed: The Run, Testament Sherlocka Holmesa, GT Challenge, Rise of the Tomb Raider, Final Fantasy XIV, WAtomic i nie tylko. Zadbano również o lepsze działanie wielu instalatorów. Zmiany w Wine 2.9 nie są oczywiście związane wyłącznie z grami. Nowości dotyczą również wyglądu edytora rejestru oraz funkcjonowania schowka. Jak zwykle nie zabrakło także poprawek innych błędów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)