Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3

Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3

Wine 2.9 z ulepszeniami dla gier, między innymi Wiedźmina 3
Oskar Ziomek
28.05.2017 16:01, aktualizacja: 29.05.2017 12:27

Użytkownicy innych systemów niż Windows nie mają najłatwiejszego życia, gdy chodzi o bezproblemowe uruchamianie gier z tej platformy na swoich komputerach. Często z pomocą przychodzi tu Wine, który niedawno zaktualizowany został do wersji 2.9.

Przynosi ona kilka ciekawych zmian, z których za najważniejszą nietrudno uznać obsługę shaderów teselacji w Direct3D. Jak zwykle, pojawiły się także inne nowości oraz ulepszenia funkcjonowania konkretnych programów. Na tę chwilę graczy zainteresować mogą natomiast przede wszystkim zmiany, jakie poczyniono dla konkretnych tytułów gier.

Obraz

W przypadku Wiedźmina 3 wyeliminowano błędy renderowania po uruchomieniu nowej gry, ale nie jest to jedyny tytuł, który wzięto na warsztat. Modyfikacje dotarły także do Tomb Raidera w wersji ze Steama, która miała problemy z uruchamianiem, czy instalatora League of Legends.

Inne poprawki błędów pojawiły się także w przypadku gier: Need for Speed: The Run, Testament Sherlocka Holmesa, GT Challenge, Rise of the Tomb Raider, Final Fantasy XIV, WAtomic i nie tylko. Zadbano również o lepsze działanie wielu instalatorów. Zmiany w Wine 2.9 nie są oczywiście związane wyłącznie z grami. Nowości dotyczą również wyglądu edytora rejestru oraz funkcjonowania schowka. Jak zwykle nie zabrakło także poprawek innych błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)