Wireshark 2.4 to kilkadziesiąt nowych protokołów i wiele innych zmian

Wireshark 2.4 to kilkadziesiąt nowych protokołów i wiele innych zmian23.07.2017 14:46
Wireshark 2.4 to kilkadziesiąt nowych protokołów i wiele innych zmian

Jeden z najchętniej wybieranych programów do śledzenia pakietów przepływających przez sieć, jakim jest Wireshark, został niedawno zaktualizowany do wersji 2.4. Zmian na liście nowości jest sporo, toteż z powodzeniem można to wydanie uznać za jedno z istotniejszych. Już na pierwszy rzut oka wrażenie robi lista nowych protokołów, które są od teraz obsługiwane.

Tych jest kilkadziesiąt, a wśród nich między innymi: Bluetooth HCI Vendor Intel, CAN FD, Facebook Zero, Generic Netlink (genl), MUDURL, Netgear Ensemble Protocol, NetScaler HA Protocol, NM protocol, OBD-II PIDs, OpenThread simulator, RFTap Protocol, Snort Post-dissector, vSocket czy też Windows Cluster Management API (clusapi).

Do tego należy dodać, iż poza całkowicie nowymi protokołami, zadbano również o aktualizację wielu obsługiwanych dotychczasowo i słowo „wielu” jest tu kluczowe, gdyż nawet w oficjalnym dzienniku zmian (gdzie najnowsze wydanie programu porównywane jest do wersji 2.2) nie pojawia się konkretna informacja: Zaktualizowanych zostało zbyt wiele protokołów, by tworzyć tu ich listę.

Inne zmiany w programie to między innymi nowy tryb pełnoekranowy gwarantujący większy obszar roboczy, dodane nowe opcje w przypadku TLS 1.3, obsługa nowych kodeków, większe możliwości trybu analizy TCP czy też możliwość przywracania domyślnych ustawień w profilu.

Wireshark w najnowszej wersji jak zawsze dostępny jest do pobrania z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)