Wkrótce bilet na autobus czy tramwaj kupisz w Google Maps. Funkcja rusza już w Polsce

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

17.02.2021 17:41, aktual.: 06.03.2024 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu Google Polska pojawił się komunikat na temat długo wyczekiwanej funkcji. W ciągu najbliższych tygodni do Map Google na Androida trafi możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Funkcja będzie bezpośrednim elementem aplikacji Mapy Google. Jak łatwo się domyślić, opłata za bilety będzie pobierana przy pomocy systemu płatności Google Pay. Przypomnijmy, że korzystanie z Google Pay jest możliwe jedynie przy pomocy dodanych wcześniej kart kredytowych lub debetowych.

Podróżowanie po mieście będzie teraz prostsze, ponieważ z poziomu aplikacji Mapy Google będziemy mogli zarówno zaplanować trasę jak i opłacić bilet. Nie będzie trzeba przełączać się pomiędzy aplikacjami, doładowywać konta czy kupować papierowego biletu w biletomatach. Nie będzie jednak w pełni automatycznie.

Cyfrowy bilet również trzeba będzie skasować. Po jego zakupie, telefon należy przyłożyć do czytnika. W ciągu kilku najbliższych tygodni w aplikacji Mapy Google na Androida będzie można kupić bilety komunikacji miejskiej w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie.

Google poinformował także o wszczęciu prac nad podobną funkcją dla kierowców. Chodzi o możliwość opłacania miejsca parkingowego przy pomocy Google Maps. Już dzisiaj funkcja jest dostępna w ponad 400 amerykańskich miastach, ale w przyszłości zostanie wprowadzona również w Europie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)