Wkrótce każdy ultrabook będzie miał ekran dotykowy

Marcin Paterek

16.09.2013 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zanim Windows 8 trafił na rynek, komputery z dotykowymi wyświetlaczami stanowiły zaledwie margines dostępnych w sklepach urządzeń. Sytuacja jednak powoli się zmienia, a prym pod tym względem wiodą ultrabooki. Obecnie około 70 proc. z nich posiada ekrany dotykowe. Chcemy, by wkrótce był w nie wyposażony każdy model — podkreślił Kirk Skaugen z Intela.

Obraz

Jego słowa raczej nie powinny nikogo dziwić, bo już w styczniu 2013 r. Intel poparł plany Microsoftu i oświadczył, że wszystkie ultrabooki oparte na procesorach Haswell będą musiały zapewnić możliwość obsługi dotykowej. Ale nie chodzi tu tylko o deklaracje, zwłaszcza że ze statystyk NPD Group wynika, iż ultrabooki wciąż stanowią niewielką część ogólnej sprzedaży komputerów. Znacznie ważniejsza jest zauważalna zmiana podejścia wśród samych klientów, którzy coraz częściej wybierają urządzenia z dotykowymi ekranami. Pod tym względem rekordowym okresem był sierpień b.r., gdy blisko jedna trzecia sprzedanych laptopów z systemem Windows 8 posiadała taki wyświetlacz. Dla porównania, jeszcze w maju 2013 r. zaledwie jeden na dziesięć dostępnych w sklepach komputerów pozwalał na obsługę za pomocą dotyku.

Według Stephena Bakera z NPD Group rosnące słupki sprzedaży takich modeli związane są z wprowadzeniem na rynek sporej liczby urządzeń w cenie do 500 dolarów. Laptopy z ekranami dotykowymi będą bardzo popularne w tegorocznym okresie świątecznym — przewiduje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)