iOSEdukacja i naukaMatematyka, statystyka i informatykaWolframAlpha
WolframAlpha ikona

WolframAlpha

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WolframAlpha najprościej nazwać wyszukiwarką, która odpowiada na pytania sformułowane w języku naturalnym. Dzięki swojej specyfice doskonale sprawdza się przy rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Aplikacja WolframAlpha zapewnia nam lepszy dostęp do strony z poziomu naszych urządzeń mobilnych. Kluczową część ekranu stanowi okno wyszukiwania. Poza językiem matematycznym, obsługuje ona zapytania w języku angielskim. Wsparcie dla języka naturalnego oznacza, że nasze pytania możemy formułować w naturalny sposób. Jeżeli chcemy się dowiedzieć jaki kraj w europie ma najmniejszy przyrost naturalny, możemy zadać pytanie w takiej właśnie formie.

O wiele bardziej uniwersalnym zastosowaniem dla WolframAlpha jest wsparcie języka matematycznego. Wystarczy odpowiednio zapisać równianie, zapytać o funkcje itp., aby otrzymać dokładne rozwiązanie, opisy i wykresy. Aplikacja dysponuje swoją własną klawiaturą, która pomaga wprowadzać równania matematyczne.

Niestety WolframAlpha na urządzenia mobilne jest aplikacją płatną. Jego cena to około 10 zł (2,69 €). Nie dysponuje darmową wersją testową.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań253
Data aktualizacji4 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
WolframAlpha ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)