WordPress królem Internetu. Korzysta z niego już co czwarta strona

WordPress królem Internetu. Korzysta z niego już co czwarta strona09.11.2015 16:42
WordPress królem Internetu. Korzysta z niego już co czwarta strona

Busząjąc po Internecie nie sposób nie trafiać na strony bazujące na popularnych systemach zarządzania treścią (CMS). Wśród nich króluje WordPress, który według najnowszych danych W3Techs jest podstawą co czwartej strony internetowej.

Na liście CMS-ów W3Tech Wordpress jest najpopularniejszy i najszybciej zdobywa popularność. Obecnie na jego bazie działa 25% stron badanych przez system W3C i wygląda na to, że jest ich coraz więcej. W minionym miesiącu WordPress zyskał kolejne 0,4 punkta procentowego i dziennie przybywa ponad tysiąc stron, które z niego korzystają.

350154666614745025

Z danych można wywnioskować także, że popularność traci Joomla, która niedawno świętowała 10. urodziny, i Drupal, którego nowa wersja ukaże się 19 listopada. Popularność zyskują także Shopify, w którym można szybko przygotować nowoczesny sklep internetowych, i typowo handlowy Magento.

350154666614876097

W porównaniu do WordPressa udział w rynku dowolnego innego CMS-a, nawet tworzonego w języku programowania uznawanym za bardziej „elegancki”, jest o rząd wielkości mniejszy. To bardzo dobry wynik. Na razie jeszcze WordPressowi zdarza się spaść poniżej symbolicznej granicy 25%, ale jego twórcy mają nadzieję, że do końca roku ugruntuje swoją pozycję.

Oczywiście jest jeszcze druga strona medalu – bezpieczeństwo. Ogromna popularność systemu zarządzania treścią, jak i fakt, że jest on wykorzystywany przez duże i ważne firmy, stawia go na celowniku. Nie można też zagwarantować, że wszystkie wtyczki będą bezpieczne, jak już przekonali się użytkownicy FancyBox. W takich przypadkach elastyczność WordPressa i szerokie możliwości rozbudowy działają na jego niekorzyść.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)