Wrocławskie Moico z łączem symetrycznym 10 Gb/s. INEA nie jest już jedyna

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak

25.01.2019 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznańska INEA nie jest już jedyną firmą w Polsce, która oferuje symetryczne łącze światłowodowe o przepustowości 10 Gb/s. Z analogiczną ofertą wystartowało wrocławskie Moico.

Zwiększając maksymalną przepustowość, przedsiębiorstwo dokonało małego przetasowania w ofercie. Topowy pakiet Greet przyśpieszył z 1 Gb/s do wspomnianych 10 Gb/s, bardziej ekonomiczny Hug zaś – z 333 Mb/s do 1 Gb/s. Przy czym, co zrozumiałe, zmianie uległy także ceny, choć w ogólnym rozrachunku atrakcyjność oferty wzrosła.

Niższa cena za światłowód 1 Gb/s

Przed przyśpieszeniem, za 1 Gb/s trzeba było zapłacić 155 zł miesięcznie. Dzisiaj jest to 89 zł, podczas gdy w przeszłości klienci płacili po 85 zł za raptem 333 Mb/s.

Niestety, jak się można było domyśleć, nowe łącze symetryczne 10 Gb/s tanie nie jest. Za taki rarytas dostawca życzy sobie 890 zł. Dla kontrastu, w Inei jest znacznie taniej – 399,90 zł.

Źródło: Materiały prasowe Moico
Źródło: Materiały prasowe Moico

– Do zmiany szybkości transferu internetu światłowodowego zainspirowali nas nasi użytkownicy. To oni najlepiej wiedzą czego potrzebują, a my staramy się dopasowywać ofertę oraz wszelkie rozwiązania do ich oczekiwań. Stąd też już wcześniej wprowadziliśmy możliwość indywidualnego łączenia wszystkich naszych usług w pakiety, dzięki czemu klient także płaci mniej – komentuje ostatnie zmiany w ofercie prezes Moico, Paweł Dobosz.

Przyrost średniej szybkości internetu w Polsce zdecydowanie cieszy. Inna sprawa, że w warunkach domowych mało kto jest w stanie spożytkować 1 Gb/s, a co dopiero mówić o większych przesyłach, szczególnie kiedy weźmiemy poprawkę na koszty. Ale kto stoi w miejscu, ten się cofa, prawda?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)