Wystartował Alior Sync — prawdziwie mobilny bank internetowy

14.06.2012 13:18, aktual.: 14.06.2012 17:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alior Sync to oddział banku stworzony dla klientów indywidualnych, głównie młodych, którzy intensywnie korzystają z bankowości internetowej i chętnie skorzystają z multimedialnych oraz społecznościowych funkcji banku. Znajdziemy tu nie tylko konta osobiste bez ukrytych kosztów, lokaty i karty kredytowe z programem punktowym, ale również trochę rozrywki. Oddział jest całkowicie wirtualny, a z pracownikami można skontaktować się za pośrednictwem czatu wideo, głosowego lub słowa pisanego.

Poza czatami z pracownikami banku Sync ma odróżniać się od konkurencji całkowitym brakiem papierowych dokumentów, a także możliwością przypisania bankiera do klienta — użytkownik może wybrać swojego ulubionego konsultanta lub dać mu złą ocenę. Oczywiście oddział będzie czynny 24 godziny na dobę przez cały tydzień, czego w innym banku nie zobaczymy. Prawdziwym młotem na konkurencję mają być jednak przelewy natychmiastowe — w kilka sekund do każdego banku — realizowane przy współpracy z Sopockim Blue Media. Gratką jest również bogata aplikacja mobilna dla Androida i iOS. Poza pełną obsługą konta umożliwia ona ciekawe opłacanie faktur… robimy zdjęcie otrzymanemu dokumentowi, a aplikacja sama wypełnia dla nas formularz przelewu. Funkcja zdecydowanie warta przetestowania.

Bez Facebooka i w banku się nie obejdziemy — zlecenia przelewu z poziomu serwisu społecznościowego są hitem Alior Sync. Połączenie konta w banku z kontem na Facebooku otworzy wirtualne subkonto, z którego będziemy mogli dysponować niewielkimi kwotami i przesyłać je… znajomym na Facebooku. Transakcje mają być autoryzowane, na przykład jednorazowym kodem SMS. Bank będzie również przyjazny zakupowiczom — dzięki umowom ze sklepami internetowymi i z Allegro posiadacze kont uzyskają aż 5% zwrotu za zakupy, za które zapłacą kartą i będą mieli możliwość płacenia na raty za zakupy na Allegro. Ponadto klienci Sync będą mieli dostęp do ofert specjalnych partnerów banku, jak zniżka na telefon Samsung Galaxy SIII lub vouchery na wakacje z biura podróży Neckerman.

Alior Bank pokłada w nowym oddziale ogromne nadzieje. W ciągu 4 lat bank ma zyskać milion nowych klientów, 4 miliardy złotych depozytów i udzielić 2,5 miliarda złotych kredytów. Do końca tego roku Alior chce przekroczyć liczbę 1,5 miliona klientów i prawdopodobnie szykuje się do debiutu giełdowego.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)