Wystartował BookRage, tym razem z książkami Zajdla

Wystartował BookRage, tym razem z książkami Zajdla

10.12.2013 09:11, aktualizacja: 10.12.2013 12:16

Dziś w nocy ruszyła kolejna edycja akcji BookRage, w ramach której można wesprzeć Fundację Nowoczesna Polska i dostać za to coś dobrego do czytania, oczywiście w formie elektronicznej. Tym razem są to książki uznanego, polskiego autora, kojarzonego z fantastyką naukową i socjologiczną — Janusza Zajdla. W tym roku pisarz skończyłby 75 lat i z tej okazji ogłoszony został Rok Zajdlowski, tym bardziej warto zainteresować się jego twórczością.

Obraz

Za „co łaska” zgarnąć można: „Limes inferior”, „Paradyzję” (za którą Zajdel pośmiertnie otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego SFINKS, przemianowaną zresztą później na nagrodę jego imienia), „Wyjście z cienia”, „Cylinder van Troffa” (za którą otrzymał w 1980 roku Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki) oraz „Całą prawdę o planecie Ksi”. Na tych, którzy zdecydują się przekazać kwotę powyżej średniej (w chwili pisania artykułu niecałe 25 złotych), czeka zbiór opowiadań wybranych przez wdowę po pisarzu — „Relacja z pierwszej ręki”. Można powiedzieć, że są to pozycje obowiązkowe w biblioteczce miłośników fantastyki.

Co nieco o organizatorach oraz ich motywacji przeczytać można w wywiadzie z marca tego roku. Od tamtej pory odbyły się 4 akcje BookRage i każda cieszyła się dużym zainteresowaniem, liczonym w setkach sprzedanych pakietów.

Na kupno pakietu pozostały niecałe dwa tygodnie, więc nie warto zwlekać. Książki dostępne są w formatach ePUB, PDF i Mobi bez zabezpieczeń DRM. Przekazywane pieniądze można dowolnie podzielić między Fundacę Nowoczesna Polska, najbliższą rodzinę autora oraz organizatorów akcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)