Wyświetlacz Galaxy S8 czerwienieje. Flagowiec bez zbalansowanej bieli?

Wyświetlacz Galaxy S8 czerwienieje. Flagowiec bez zbalansowanej bieli?19.04.2017 10:36
fot. androidauthority.com
fot. androidauthority.com
Mariusz Błoński

Ledwie najnowszy flagowiec Samsunga, Galaxy S8, trafił do rąk części klientów w Korei Południowej, a na forach pojawiły się liczne wpisy użytkowników, skarżących się na czerwone zabarwienie wyświetlacza. Wydaje się, że czerwienienie S8 jest niezależne od modelu oraz jego konfiguracji sprzętowej i jest całkowicie przypadkowe.

Wściekli użytkownicy mówią już o Galaxy S8 Cherry Blossom Edition. Niektórzy z nich twierdzą, że w centrach obsługi wymieniono im telefony na nowe. Jest to o tyle dziwne, że sam Samsung utrzymuje, iż nie ma mowy o żadnej usterce czy wadzie fabrycznej. Zdaniem producenta to tylko i wyłącznie kwestia ustawień telefonu. Jeśli użytkownik woli cieplejsze kolory wyświetlacza, to przy pewnych ustawieniach, pod pewnym kątem kolory mogą wyglądać nieprawidłowo. Tyle, jeśli chodzi o oficjalne stanowisko firmy.

fot. androidauthority.com
fot. androidauthority.com

Tymczasem przedstawiciele wyszukiwarki Naver rozmawiali z anonimowym przedstawicielem Samsunga, który nie wykluczył, że z powodu olbrzymiej liczby zamówień firma nie miała czasu, by odpowiednio ustawić balans bieli w części telefonów. Użytkownicy mogą samodzielnie ustawić go wybierając na klawiaturze telefonu kod *#15987#.

Problem jednak w tym, że w niektórych telefonach czerwone wybarwienie nie jest równomierne, a kolor wydaje się bardziej intensywny w niektórych obszarach wyświetlacza, szczególnie w kierunku góry i dołu. Ponadto użytkownicy zapłacili ciężkie pieniądze i z pewnością nie spodziewali się, że będą musieli ustawiać balans bieli, by telefon prawidłowo wyświetlał kolory.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)