Wyświetlacz Galaxy S8 przestanie się czerwienić. „Łatka” w drodze

Wyświetlacz Galaxy S8 przestanie się czerwienić. „Łatka” w drodze

21.04.2017 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy nowych smartfonów Samsunga wkrótce nie uświadczą już nieprawidłowych kolorów po wyborze cieplejszych barw wyświetlacza. Wystarczy, że zainstalują najbliższą aktualizację, która wyeliminuje problem.

Wydawało się, że możemy mieć do czynienia z pierwszą poważniejszą aferą związaną z Samsungiem Galaxy S8. Smartfonem, który przecież miał przejść długotrwałe testy i na rynku pojawić się jako urządzenie dopracowane w każdym szczególe. Pierwsi klienci zaczęli jednak skarżyć się na czerwone zabarwienie wyświetlacza. Miało on pojawiać się niezależnie od modelu i konfiguracji sprzętowej Galaxy S8 i być całkowicie przypadkowe.

Samsung szybko wydał oświadczenie. Południowokoreański producent utrzymywał, że nie jest to żadna usterka czy wada fabryczna. Winne są ustawienia telefonu – po wybraniu cieplejszych kolorów, pod pewnym kątem mogliśmy zobaczyć czerwone zabarwienie. Problem można było jednak rozwiązać, bez potrzeby oddawania urządzenia do serwisu. Wystarczyło ręcznie ustawić odpowiedni balans bieli.

źródło: androidauthority.com
źródło: androidauthority.com

Użytkownicy, którzy wydali minimum 3500 złotych na smartfon, wyszli z założenia, że powinni dostawać produkt dopracowany, a nie taki, w którym sami muszą kalibrować wyświetlacz. W związku z tym, Samsung sprawnie zareagował. Firma rozpocznie proces aktualizacji oprogramowania w Galaxy S8 i S8 Plus. Automatycznie wprowadzi ona odpowiedni balans bieli, by czerwone zabarwienie nie było już widoczne.

Niepotwierdzone informacje sugerują, że aktualizacja zostanie wydana już w przyszłym tygodniu. Jeśli ktoś nie poradził sobie ze zmianą ustawień wyświetlacza samodzielnie, lub zwyczajnie uważa, że w przypadku tej klasy urządzenia samodzielna konfiguracja czegokolwiek to farsa, to wkrótce czerwone zabarwienie w jego Galaxy S8 powinno zniknąć automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także