Wyszukiwanie w Google w czasie rzeczywistym

Wyszukiwanie w Google w czasie rzeczywistym

Wojciech Cybulski
14.09.2009 22:11, aktualizacja: 14.09.2009 22:21

Google pozwala na zawężenia wyników zapytania do stron, które zostały zaindeksowane przez wyszukiwarkę w ciągu ostatniego roku, miesiąca, tygodnia lub 24 godzin. Nie jest to żadna nowość, dostęp do tej funkcjonalności uzyskujemy klikając w link Szukanie zaawansowane znajdujący się na stronie głównej Google.

Okazuje się jednak, że odpowiednie zmodyfikowanie zapytania poprzez edycję adresu URL może pozwolić na ograniczenie wyników do stron zaindeksowanych nawet 1 sekundę temu. Jak to zrobić? Gdy zawęzimy odpowiedź Google do ostatnich 24 godzin, w naszym adresie URL pojawi się fragment qdr:d. Wartość po dwukropku oznacza żądany przedział czasowy, który możemy modyfikować: d – dzień, n – minuta, s – sekuda. Chcąc wyświetlić wyniki z ostatnich 300 sekund pracy robota indeksującego wystarczy wartość qdr:d na qdr:s300.

Ta nieoficjalna funkcjonalność odkryta przez Rana Geva sprawia, że Google może być wyszukiwarką działającą w czasie rzeczywistym, zdolną wyszukiwać strony, które pojawiły się w sieci kilka chwil temu i zostały błyskawicznie zaindeksowane w bazie danych. Być może opisana funkcjonalność zostanie przez Google oficjalnie wprowadzona do wyszukiwarki dając Internautom niespotykane wcześniej możliwości pozyskiwania najświeższych informacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)