Wyszukiwarka Google otrzymuje kolejny stały element, ale co z czytelnością?

Wyszukiwarka Google otrzymuje kolejny stały element, ale co z czytelnością?

Gitarzysta rockowy z depositphotos
Gitarzysta rockowy z depositphotos
Oskar Ziomek
09.03.2018 15:09

Google wprowadza nowe rozwiązanie do swojej wyszukiwarki. Od teraz, szukając w niej informacji o swoich ulubionych muzykach, wśród wyników wyszukiwania znajdą się również informacje pozyskane bezpośrednio od nich. Nowy widok wyświetli informacje tekstowe, GIF-y, zdjęcia i filmy, co może ułatwić docieranie do najważniejszych informacji o koncertach czy nowych wydaniach płyt.

W ten sposób w Google można już znaleźć nowości, które napisała Lorde, Steve Aoki, Sia, Son Little, Sofi Tukker, Shakira oraz Kygo. Choć liczba artystów nie jest może jeszcze imponująca, jej rozszerzenie jest zapewne wyłącznie kwestią czasu, bo funkcjonalność dostępna jest dla każdego muzyka, obok którego wyświetla się w wynikach wyszukiwania panel z podsumowaniem informacji. Wystarczy więc, że zweryfikuje on swoje konto, a później zacznie publikować wpisy.

Wyniki wyszukiwania frazy Lorde w Google. Posty artystki widoczne są na bocznym panelu z informacjami.
Wyniki wyszukiwania frazy Lorde w Google. Posty artystki widoczne są na bocznym panelu z informacjami.

Nowa funkcja dostępna jest nie tylko w webowej edycji Google, ale także w odmianach mobilnych. Tutaj podgląd jest kolejnym panelem wśród wyników wyszukiwania, podobnie jak niedawno dodany widok historyjek wyraźnie inspirowanych Snapchatem. Kolejny element interfejsu może więc jeszcze bardziej odsunąć od początku listy klasyczne wyniki wyszukiwania, które mogą nas interesować.

Historię wpisów wybranego artysty można wyświetlić w formie mikrobloga.
Historię wpisów wybranego artysty można wyświetlić w formie mikrobloga.

Na koniec warto dodać, że choć Google nie sugeruje, że opisywany tu widok informacji od artystów jest dopiero testowany, wygląda na to, że nie każdy już teraz będzie mógł z niego korzystać. Podczas tworzenia niniejszej publikacji zamierzony efekt przynosiło odwiedzanie wyszukiwarki wyłącznie przez przykładowe linki dostarczone przez Google. Bardzo możliwe więc, że nowość trafia do użytkowników etapami i upłynie kilka dni, nim będą z niej mogli korzystać wszyscy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)