Xbox One z dużą aktualizacją: usprawniony interfejs i usługa Beam

Xbox One z dużą aktualizacją: usprawniony interfejs i usługa Beam

29.03.2017 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj wybrani sięgnęli po kolejną dużą aktualizację do Windows 10, inni na Creators Update będę musieli poczekać do początku kwietnia. Po desktopie przyszła kolei na konsolę, pokaźną paczkę nowości otrzymał Xbox One, tym razem aktualizacja trafiła do wszystkich.

Prawdopodobnie najważniejszym elementem marcowej aktualizacji jest wprowadzenie integracji z serwisem Beam. Usługa Microsoftu służy do streamowania rozgrywki, a także ma opcje służące do komunikacji ze społecznością. Widzowie będą mogli wchodzić z graczem w różne interakcje, mając wpływ na samą grę. Dla Beam wydzielona została oddzielna sekcja w menu, co pokazuje jak ważna dla Microsoftu jest nowa usługa.

Usprawnień doczekało się wykonywanie zrzutów ekranu, a także nagrywanie krótkich filmików. Pojawiło się przeznaczone do tego menu, a całość najpewniej jest kolejnym krokiem by pobudzić społeczność skupioną wokół Xboksa. Nacisk został położony również na osiągnięcia, będziemy zachęcani do zdobywania kolejnych punktów, a także w bardziej widoczne miejsce wyciągnięto porównania naszych wyników z wynikami znajomych.

Xbox One March Update

Przebudowany został interfejs ekranu domowego, całość ma teraz być bardziej przejrzysta, a poszczególne elementy łatwiej dostępne. Z pewnością całość wygląda lepiej, ale czy jest wygodniejsza, trudno ocenić po kilkunastu minutach. Microsoft obiecuje, że interfejs stał się także odczuwalnie sprawniejszy, poprawa wydajności ma być naprawdę odczuwalna.

Aktualizacja została już udostępniona, także dla Polski. Jednak możecie jej jeszcze nie widzieć, z relacji użytkowników Xboksa One można wywnioskować, że jest ona wprowadzana falowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)