xCloud. Usługa strumieniowania gier od Microsoftu umożliwi budowę własnego serwera

xCloud. Usługa strumieniowania gier od Microsoftu umożliwi budowę własnego serwera

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
10.06.2019 01:05

GeForce Now, PlayStation Now, Google Stadia, a teraz jeszcze xCloud. Usługi strumieniowania gier wysypują się jak grzyby po deszczu, ale firma z Redmond ma coś, czym chce zaszachować całą konkurencję. Chodzi o możliwość budowy własnego serwera.

Jak ujawnił Phil Spencer, szef marki Xbox, podczas konferencji na E3 2019, xCloud zaoferuje dwa modele pracy. Pierwszy będzie klasyczny dla strumieniowania gier, oparty na przesyłaniu obrazu z serwerów Microsoftu. Drugi natomiast umożliwi stworzenie własnego mini serwera w oparciu o prywatną konsolę Xbox One i posiadane w bibliotece tytuły.

Mówiąc wprost, domowy Xbox uruchomi grę i poprzez serwery Microsoftu prześle obraz na docelowe urządzenie kompatybilne z xCloud, na przykład smartfon lub tablet.

Taka forma streamingu najpewniej nie będzie wymagać dodatkowych opłat, przynajmniej poza subskrypcją Xbox Live Gold. Choć to akurat tylko i wyłącznie domysł, bo sam Spencer poświęcił usłudze xCloud dosłownie kilkanaście sekund. Ponadto padł tylko jeden konkret.

Pierwsi gracze sprawdzą xCloud'a w październiku 2019 r. I na ten moment nie wiadomo, czy wśród szczęśliwców znajdą się Polacy. Konkurencyjna Stadia nas póki co omija.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)