Xiaomi Mi Mix 3 wygląda świetnie: bez wycięcia i ze schowaną przednią kamerką

Xiaomi Mi Mix 3 wygląda świetnie: bez wycięcia i ze schowaną przednią kamerką

Mi Mix 2.
Mi Mix 2.
31.08.2018 12:08, aktualizacja: 31.08.2018 12:20

Topowy Mi 8 okazał się kolejnym smartfonem, który skopiował wygląd iPhone’a X. Jednak chiński producent ma w portfolio linię prawie bezramkowych modeli, które starają się wyznaczyć własne standardy lub przynajmniej nie idą za wszystkimi owieczkami wpatrzonymi w Apple. Możliwe, że najnowszy przedstawiciel serii Mi Mix będzie jedną z najciekawszych premier tego roku.

Grafikę przedstawiającą Mi Mixa 3 udostępnił Lin Bin, współzałożyciel i prezes Xiaomi. Pojawiła się ona również na Twitterze głównego rzecznika prasowego firmy. Miejmy nadzieję, że faktycznie nowy smartfon będzie wyglądał równie świetnie i w wersji produkcyjnej zobaczymy równie smukłe ramki. Dowiedzieliśmy się, że premiera ma odbyć się już w październiku.

Interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie przedniej kamerki. Nie znalazła się ona na notchu, którego na szczęście nie ma. Nie trafiła także na dolną ramkę, jak w przypadku poprzedniego Mi Mixa. Kamerka wysuwa się z góry z wykorzystaniem specjalnego mechanizmu. Warto jednak zwrócić uwagę, że sam pomysł nie jest nowy. Podobne rozwiązanie znajdziemy już w Oppo Find X.

Owszem, ekran otoczony smukłymi ramkami i pozbawiony wycięcia wygląda naprawdę dobrze. Pojawiają się jednak obawy o wytrzymałość mechanizmu, który służy do wysuwania kamerki. Mamy bowiem do czynienia z mechanizmem, który może z czasem działać gorzej. Wpływ na sprawność mogą mieć chociażby czynnikie zewnętrzne, jak dostanie się brudu do środka. Oczywiście Xiaomi może też stworzyć wytrzymały mechanizm, który przez kilka lat nie sprawi żadnego problemu.

Kmarka na dolnej ramce w Xiaomi Mi Mix 2.
Kmarka na dolnej ramce w Xiaomi Mi Mix 2.

Poprzednie smartfony z linii Mi Mix mają kamerkę umieszczoną na dolnej ramce. Podczas selfie lub wideorozmów trzeba obrócić smartfon, co nawet sugerowane jest przez samo oprogramowanie. Nie jest to zbyt wygodne. Ciekawe więc, jak sprawdzi się nowe podejście do przedniej kamerki w Mi Mix 3.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)