Xiaomi Mi MIX – rewolucyjny smartfon przyszłości trafi do sprzedaży za tydzień

Xiaomi Mi MIX – rewolucyjny smartfon przyszłości trafi do sprzedaży za tydzień

Xiaomi Mi MIX – rewolucyjny smartfon przyszłości trafi do sprzedaży za tydzień
25.10.2016 12:30, aktualizacja: 25.10.2016 12:46

Wiemy już, jak według Xiaomi prezentuje się teraźniejszość smartfonów, a to dzięki zaprezentowanemu dziś Xiaomi Mi Note 2, które ma wszystko, by z nawiązką wypełnić lukę po Note 7. Producent nie ograniczył się jednak dziś jedynie do prezentacji tego urządzenia, ale także do podzielenia się wizją smartfonu przyszłości, Mi MIX.

Obraz

Wzornictwo i konstrukcja Xiaomi Mi MIX powala, co jest zasługą przede wszystkim wyświetlacza o proporcjach 17:9 i wielkości 6,4 cala. Będzie on stanowił aż 91,3% powierzchni przedniego panelu, a to dzięki całkowitej rezygnacji z ramek. Czytnik linii papilarnych wraz z aparatem głównym znajdzie się na tylnej części obudowy, zaś z przedniej usunięto wszelkie czujniki, głośnik, przeniesiono nawet przednią kamerę.

Obraz

Jak? Jeżeli chodzi o głośnik, to zastosowany ma być system złożony z konwertera sygnału cyfrowego do analogowego. Ten następnie przekazywany będzie za pośrednictwem materiału piezoelektrycznego i naprężeń mechanicznych na metalowe elementy wewnętrz smartfonu. Tak, brzmi to dość futurystycznie, ale funkcję głośnika będzie w pewnym sensie w Mi MIX pełniła... obudowa.

Obraz

Jeżeli zaś chodzi o czujnik odległości, to optyczny sensor zostanie zastąpiony ultradźwiękami, podobnie jak ma to już teraz miejsce w przypadku czytników linii papilarnych zabudowanych szkłem. Obiektyw przedniej kamery zostanie zaś przeniesiony na dolną krawędź przedniego panelu, a konkretniej w prawy róg. Xiaomi chwali się też jego miniaturyzacją o 50%.

Sama specyfikacja sprzętowa prezentuje się podobnie, jak w przypadku Xiaomi Mi Note 2, jednak to nie w kwestii podzespołów Xiaomi chce dokonać Mi MIX-em rewolucji, a konstrukcji właśnie. A na tym polu trzeba przyznać, że dawno nie mieliśmy do czynienia z tak odważnymi pomysłami. Inna kwestia, że Mi MIX, z zachowaniem całkowitego minimalizmu, może powalczyć o miano najpiękniejszego smartfonu w historii.

Obraz

Z początku wydawało się, że przekazanych przez Xiaomi informacji na temat modelu Mi MIX nie należy traktować jako zapowiedzi konkretnego urządzenia, a raczej jako koncept czy też manifest, który ma zaprezentować ogólny kierunek rozwoju. Tym większym zaskoczenie było, gdy Xiaomi ogłosiło, że Mi MIX... trafił już do produkcji!

Obraz

Nowatorskie urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Chinach 4 listopada w dwóch wariantach. Standardowy będzie wyposażony w 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej i przyjdzie za niego zapłacić równowartość nieco ponad 2000 złotych. W droższym wariancie, oprócz konfiguracji 6 GB/256 GB zastosowano także złote elementy – w tym przypadku cena będzie o ok. 300 złotych wyższa.

Xiaomi Mi MIX może okazać się prawdziwym powiewem świeżości w konstrukcji i wzornictwie, a w tych kwestiach rynek smartfonów skostniał w ciągu ostatnich lat na dobre i można było systematycznie tracić nadzieję na jakiekolwiek zmiany. Te przynosi nie Apple czy Samsung, ale Xiaomi właśnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)