Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia

Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia

Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia
07.07.2017 16:01

Poznaliśmy już listę14 smartfonów Xiaomi , które dostaną Androida Nougat. Z kolei teraz chiński producent ujawnił, że już w sierpniu zadebiutuje nowa wersja nakładki MIUI. Oczywiście w przypadku urządzeń Xiaomi wersja nakładki nie jest ściśle powiązana z wersją Androida i wydanie Nougata wcale nie musi wiązać się z pojawieniem się MIUI 9 na danym smartfonie.

Według wpisu opublikowanego na forum MIUI, nowa wersja nakładki Xiaomi ma zadebiutować już 16 sierpnia. Dotyczy to premiery w Chinach. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się globalny ROM. Jeśli jednak spojrzymy na rozwój poprzednich wersji, to powinien on trafić do użytkowników w ciągu kilku miesięcy po premierze w Chinach.

Jak poinformował CEO Xiaomi, Lei Jun, nowe MIUI ma być odczuwalnie stabilniejsze, płynniejsze i wydajniejsze. Wiemy także, że nakłada zaadaptuje przydane nowości, które trafiły do Androida Nougat. Pierwszą z nich będzie możliwość korzystania z dwóch aplikacji na dzielonym ekranie. Drugą nowość stanowić będzie tryb Picture-in-Picture, czyli możliwość oglądania filmów w niewielkim pływającym okienku, widocznym w pozostałych aplikacjach i na pulpicie.

350202008260929473

Tak jak wspomnieliśmy na początku – Android Nougat nie musi oznaczać MIUI 9. W końcu niedawno wprowadzony do sprzedaży model Mi6, działa już pod kontrolą Androida 7.1, ale wciąż posiada MIUI 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)