Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia

Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia07.07.2017 16:01
Xiaomi: MIUI 9 już w połowie sierpnia

Poznaliśmy już listę14 smartfonów Xiaomi , które dostaną Androida Nougat. Z kolei teraz chiński producent ujawnił, że już w sierpniu zadebiutuje nowa wersja nakładki MIUI. Oczywiście w przypadku urządzeń Xiaomi wersja nakładki nie jest ściśle powiązana z wersją Androida i wydanie Nougata wcale nie musi wiązać się z pojawieniem się MIUI 9 na danym smartfonie.

Według wpisu opublikowanego na forum MIUI, nowa wersja nakładki Xiaomi ma zadebiutować już 16 sierpnia. Dotyczy to premiery w Chinach. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się globalny ROM. Jeśli jednak spojrzymy na rozwój poprzednich wersji, to powinien on trafić do użytkowników w ciągu kilku miesięcy po premierze w Chinach.

Jak poinformował CEO Xiaomi, Lei Jun, nowe MIUI ma być odczuwalnie stabilniejsze, płynniejsze i wydajniejsze. Wiemy także, że nakłada zaadaptuje przydane nowości, które trafiły do Androida Nougat. Pierwszą z nich będzie możliwość korzystania z dwóch aplikacji na dzielonym ekranie. Drugą nowość stanowić będzie tryb Picture-in-Picture, czyli możliwość oglądania filmów w niewielkim pływającym okienku, widocznym w pozostałych aplikacjach i na pulpicie.

350202008260929473

Tak jak wspomnieliśmy na początku – Android Nougat nie musi oznaczać MIUI 9. W końcu niedawno wprowadzony do sprzedaży model Mi6, działa już pod kontrolą Androida 7.1, ale wciąż posiada MIUI 8.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)