Xiaomi prezentuje Mi Air Charge. Ładowanie bezprzewodowe z odległości kilku metrów

fot. Xiaomi
fot. Xiaomi
Arkadiusz Stando

29.01.2021 16:16, aktual.: 06.03.2024 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Xiaomi zaprezentowała dziś nowatorski system ładowania bezprzewodowego. Stacja Mi Air Charge pozwala na automatyczne wyszukiwanie urządzenia w okolicy i przesyłanie do niego energii. Będzie mogła ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Opracowany przez Xiaomi izolowany stos ładujący ma wbudowane pięciofazowe anteny interferencyjne, które mogą dokładnie wykryć lokalizację smartfonu. Zaprezentowany przez Xiaomi system umożliwia ładowanie o mocy 5 watów dla pojedynczego urządzenia w promieniu kilku metrów. Jak podaje producent, przeszkody fizyczne nie wpływają na ładowanie i nie zmniejszają wydajności.

Jednocześnie można ładować kilka urządzeń, a każde z mocą 5 watów. Xiaomi informuje, że planuje rozwinąć technologię, aby współpracowała także z innymi urządzeniami firmy, w tym: smartwatchami, opaskami i innymi urządzeniami typu wearable. Sprzęt do salonu, w tym głośniki, lampy biurkowe i inne małe inteligentne produkty domowe, będą budowane tak, by korzystać z nowej technologii.

#MiAirCharge Technology | Charge Your Device Remotely

Warto zauważyć, że ten rodzaj ładowania nie ma nic wspólnego ze znanym już standardem QI. Układ kontroli fazy składający się ze 144 anten przesyła fale milimetrowe bezpośrednio do telefonu poprzez formowanie wiązki. Z kolei urządzenie odbierające sygnał ma posiadać "zminiaturyzowany układ anten ostrzegawczych i odbiorczych". Łącznie 14 odbiorników ma przekształcać fale milimetrowe w energię elektryczną przez obwód prostownika. Póki co nie wiadomo, kiedy spodziewać się daty premiery nowego systemu ładowania Xiaomi Mi Air Charge.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)