Xiaomi przejął firmę Meitu. W ofercie pojawi się nowa marka smartfonów

Xiaomi Mi 8 Lite.
Xiaomi Mi 8 Lite.

19.11.2018 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Xiaomi będą robić najlepsze selfie na rynku? Producent przejął właśnie chińską firmę Meitu, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i urządzeń, które mają zapewniać świetne zdjęcia robione przednią kamerką.

Xiaomi stał się się właścicielem całego działu zajmującego się produkcją urządzeń. Firma będzie również wykorzystywać opracowane oprogramowanie do selfie. Aczkolwiek rozwojem aplikacji i oprogramowania zajmie się Meitu. Z kolei za sprzęt będzie teraz odpowiadać Xiaomi.

źródło: meitu.com
źródło: meitu.com

Marka Meitu ma nie zniknąć z rynku smartfonów. Co więcej, dzięki Xiaomi może znacząco zyskać na popularności. Smartfony Meitu będą bowiem sprzedawane przez Xiaomi, ponadto mają pojawić się w oficjalnych sklepach Mi Home. Nowe modele Meitu będą opracowywane przez Xiaomi. Firma zajmie się ich projektowaniem, będzie odpowiadać za wygląd, funkcje i wnętrzności.

źródło: meitu.com
źródło: meitu.com

Najprawdopodobniej pod marką Meitu będą wydawane urządzenia skierowane dla młodego odbiorcy, któremu zależy głównie na jakości zdjęć robionych przednią kamerką. Spodziewać można się więc dobrej jakości selfie, a także oprogramowania, które pozwoli na dodawanie różnych efektów do zdjęcia.

Warto zauważyć, że Xiaomi ma już inną markę smartfonów – Pocophone. Jednakże celem serii Pocophone jest zapewnienie wysokiej wydajności w jak najniższej cenie. Wiąże się to z różnymi kompromisami, jak chociażby przeciętną jakością zdjęć. Marka Meitu można natomiast kosztem niższej wydajności zapewniać świetnie wyglądające zdjęcia. Ponadto, rozwiązania opracowywane przez Meitu, jak najbardziej mogą trafić także do smartfonów Xiaomi.

Meitu ma już pewne doświadczenie w produkcji smartfonów. Firma bowiem sprzedała 3,5 mln własnych urządzeń. Aczkolwiek wynik ten został osiągnięty w 5 lat, więc nie można mówić o sukcesie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)