Xperia Z5 i Z5 Premium już z Androidem 7.0 – Sony zadbało o ciekawe ulepszenia

Strona głównaXperia Z5 i Z5 Premium już z Androidem 7.0 – Sony zadbało o ciekawe ulepszenia
17.01.2017 20:22
Xperia Z5 i Z5 Premium już z Androidem 7.0 – Sony zadbało o ciekawe ulepszenia

Dziś poinformowaliśmy o Androidzie 7.0 dla Samsunga Galaxy S7. Nie musieliśmy długo czekać aż kolejny producent zaktualizuje swoje topowe urządzenia. Android Nougat trafia właśnie na Xperię Z5 i Z5 Premium, przynosząc ze sobą całkiem interesującą paczkę nowości.

Aktualizacja systemu oznaczona jest jako 32.3.A.0.372 i obecnie skierowana jest dla dwóch topowych smartfonów Sony, niebawem powinna trafić do bardziej kompaktowej Xperii Z5 Compact. Wśród nowości znajdziemy wsparcie dla dwóch aplikacji uruchamianych obok siebie na podzielonym ekranie, ekran domowy, który ma być lepiej dostosowany do konkretnej osoby, a także wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu.

Sony już wcześniej w swoich smartfonach starało się zapewnić rozbudowane opcje związane z wydłużeniem czasu działania. Teraz użytkownicy otrzymają jeszcze funkcję Doze, system oszczędzenia energii domyślnie zaimplementowany w Androidzie Nougat. Natomiast Sony zdecydowało się na dodanie trzech trybów zarządzenia energią – wybierać możemy między większą wydajnością lub dłuższą pracą.

350193715350169537

Pojawił się też nowy przycisk, dzięki któremu łatwo określimy czas po jakim przednia kamerka zrobi nam selfie. Nakładka systemowa została zintegrowana z Google Now. Dodatkowo aplikacja Wiadomości jest już dostosowana do współczesnego użytkownika, tego piszącego głównie na Facebook Messengerze. Wysyłanie filmików, zdjęć i plików audio do znajomych jest wygodniejsze i szybsze.

Aktualizację ze względu na rozmiar (około 1,3 GB) zalecamy pobrać z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Na liście aktualizacji do Androida 7.0 jest jeszcze Xperia Z5 Compact, Z3+, a także tablet Xperia Z4 Tablet. Użytkownicy tych urządzeń na nową wersję systemu muszą jeszcze trochę poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (20)