Yanosik dostał nowe ostrzeżenia: na autostradzie A2 dowiesz się, który odcinek odśnieżają

Yanosik wyświetla nowe ostrzeżenia, fot. Pixabay
Yanosik wyświetla nowe ostrzeżenia, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

09.02.2021 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yanosik wprowadził do aplikacji nowe ostrzeżenia, które powinny się spodobać kierowcom narzekającym na warunki drogowe z uwagi na padający śnieg. Aplikacja poinformuje, gdy na ich drodze będzie znajdować się pługopiaskarka, co z jednej strony obudzi czujność, a z drugiej – uświadomi, że dany fragment drogi jest właśnie odśnieżany. Jest jeden haczyk: mocno ograniczona dostępność.

Co interesujące, pozycja pługopiaskarek ma być na bieżąco aktualizowana na mapie, co pozwoli z wyprzedzeniem zorientować się, który fragment drogi został już odśnieżony. Jest to możliwe, bowiem nowe ostrzeżenia są wynikiem współpracy Yanosika z firmą Autostrada Wielkopolska S.A. – obecnie informacje o pługopiaskarkach będą widoczne tylko na autostradzie A2 i jedynie na odcinku Świecko-Konin.

Ostrzeżenia o pługopiaskarkach w Yanosiku, fot. materiały prasowe.
Ostrzeżenia o pługopiaskarkach w Yanosiku, fot. materiały prasowe.

To jednak nie koniec ograniczeń, bowiem nowość wprowadzona została na tę chwilę tylko do Yanosika na Androida. Firma nie chwali się, czy i kiedy opcja trafi również na iOS-a, a mając na uwadze, że lada moment będzie połowa lutego, istnieją uzasadnione obawy, że właściciele iPhone'ów nie doczekają się tego udogodnienia w tym sezonie.

"Wszystkie funkcje, które wprowadzamy w naszej aplikacji mają ułatwiać podróżowanie i zmniejszać ryzyko wypadków (...)" – mówi Paweł Bahyrycz z Yanosik.pl. "Ponadto nasza aplikacja już nie po raz pierwszy informuje o dodatkowych zdarzeniach na autostradach. Użytkownicy otrzymywali ostrzeżenia chociażby o koszeniu traw, co zwiększało bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i ekip wykonujących prace porządkowe".

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)