Yanosik kontra mandaty. Nowe ostrzeżenia nie tylko dla kierowców

Yanosik wprowadza nową funkcję w aplikacji, fot. Getty Images
Yanosik wprowadza nową funkcję w aplikacji, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

28.10.2020 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yanosik chce pomagać unikać mandatów i to nie tylko tych związanych bezpośrednio z kierowaniem samochodu. Twórcy zaktualizowali aplikację w taki sposób, by stanowiła dla użytkowników źródło bieżących informacji związanych z pandemią koronawirusa i obowiązującymi w tym czasie obostrzeniami. W praktyce wiedza ta może się przydać nie tylko w samochodzie, ale także poza nim.

Yanosik po aktualizacji będzie informować użytkowników o strefach, pomiędzy którymi się przemieszczają. Choć w chwili tworzenia niniejszego teksty cały kraj jest w tzw. "strefie czerwonej", docelowo zapewne nie wszędzie obostrzenia będą miały taki sam zakres, a co za tym idzie – w rożnych obszarach kraju będą obowiązywać inne zasady.

Yanosik oferuje nowe ostrzeżenia, fot. materiały prasowe.
Yanosik oferuje nowe ostrzeżenia, fot. materiały prasowe.

"Mamy świadomość, że obecnie cała Polska objęta jest czerwoną strefą, a co za tym idzie - wszędzie w kraju obostrzenia są te same" – tłumaczy Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. "Nie oznacza to jednak, że nie warto o nich przypominać kierowcom. Dzięki naszej aplikacji kierujący pojazdami zostaną poinformowani np. o godzinach dla seniorów czy obowiązku noszenia maseczki. Jesteśmy przekonani, że niejeden kierowca, wsiadając do auta i odpalając naszą aplikację, przypomni sobie, że zapomniał zabrać z domu maseczkę lub że musi się pospieszyć z zakupami, bo za chwilę sklepy będą otwarte wyłącznie dla osób starszych" – dodaje.

Jak podaje Yanosik, opisywane ostrzeżenia dotyczące przemieszczania się pomiędzy strefami zostały dodane do aplikacji wraz z ostatnią aktualizacją. Użytkownicy Yanosika na Androidzie i iOS-ie, którzy korzystają z najnowszej wersji, mają już więc do nich dostęp.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)