Yanosik Pay pomoże przejechać autostradą. Nie musisz zatrzymywać się na bramce

Yanosik Pay pomoże szybciej przejechać autostradą, fot. Getty Images
Yanosik Pay pomoże szybciej przejechać autostradą, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

05.08.2020 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yanosik Pay to nowa usługa, która pojawia się w aplikacji Yanosik w smartfonach. Ma pomóc kierowcom szybciej pokonywać autostrady, dzięki automatycznemu pobieraniu opłat na bramkach. W praktyce chodzi o integrację z systemem Autopay, z którego można korzystać na autostradzie A1 i fragmencie A4.

Kluczem do uruchomienia Yanosika Pay było nawiązanie współpracy z firmą Blue Media związaną z usługami płatniczymi. Jest ona z pewnością znana osobom, które już wcześniej korzystały z Autopay. W ramach porozumienia, użytkownicy Yanosika mogą wygodniej przejeżdżać przez bramki na autostradach.

Yanosik Pay to w praktyce integracja z usługą Autopay, fot. materiały prasowe Yanosik.
Yanosik Pay to w praktyce integracja z usługą Autopay, fot. materiały prasowe Yanosik.

Konieczne jest do tego zarejestrowanie się w Autopay, a następnie kierowanie się do specjalnych bramek, przy których nie trzeba się zatrzymywać, a jedynie zwolnić – system sam otworzy szlaban na podstawie odczytanego numeru rejestracyjnego pojazdu i pobierze opłatę z konta.

"Automatyczne opłaty na bramkach to nadal spora nowość na polskich autostradach. Postanowiliśmy więc udostępnić usługę Yanosik Pay dla użytkowników aplikacji Yanosik, która gromadzi największą społeczność kierowców w Polsce" – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika. "Od teraz z poziomu smartfona i bez instalowania dodatkowych programów można dołączyć do elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay. Korzystanie z tej usługi jest bardzo wygodne i przydatne" – dodaje.

Aplikacja Autopay na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Zautomatyzowanie opłat pozwala bowiem zaoszczędzić czas, który w normalnych warunkach trzeba poświęcić na oczekiwanie w kolejce na ostatnim fragmencie przed bramkami. Użytkownicy Autopay (i w praktyce Yanosik Pay) mogą bowiem korzystać z dodatkowych bramek tylko dla kierowców zarejestrowanych w systemie. Ruch jest tutaj płynny, a opłacenie przejazdu nie wymaga zatrzymywania samochodu.

"Korzystanie z automatycznego poboru opłat jest trzy razy szybsze w stosunku do tradycyjnych bramek z obsługą manualną" – komentuje Miłosz Kurzawski z Autopay. "Dodatkowo system Autopay jest całkowicie bezpieczny: każdy może śledzić historię swoich tras, pobierać faktury, a także zarządzać swoim kontem online. Cieszymy się na współpracę z firmą Neptis S.A., która jest dystrybutorem systemu Yanosik. W ten sposób możemy dotrzeć do największej społeczności kierowców w Polsce i ułatwić im codzienne poruszanie się po autostradach" – dodaje.

Yanosik Pay jest obsługiwany wszędzie tam, gdzie Autopay sam w sobie, czyli w tym momencie na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne na autostradzie A1 oraz na odcinku Katowice-Kraków autostrady A4.

Przejazd autostradą A4 tańszy dla użytkowników Autopay

Kierowcy korzystający z Autopay (a więc także z Yanosik Pay) co najmniej do końca września mogą korzystać ze zniżek na przejazdy autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Na każdej bramce (zależnie od rodzaju samochodu) można zaoszczędzić od 3 do 5 złotych.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)