Yanosik po dużej aktualizacji. Podobno niektórzy zrezygnowali już z Map Google

Yanosik po dużej aktualizacji. Podobno niektórzy zrezygnowali już z Map Google

Yanosik zaktualizował aplikację, fot. materiały prasowe Yanosik
Yanosik zaktualizował aplikację, fot. materiały prasowe Yanosik
Oskar Ziomek
24.11.2020 17:09

Yanosik dostał dużą aktualizację, która w sposób zauważalny zmienia między innymi interfejs aplikacji. Na mapie pojawiły się numery dróg i nazwa ulicy, w którą należy skręcić na najbliższym skrzyżowaniu, ale to nie wszystko. Yanosik otrzymał także nowy algorytm wyznaczania trasy.

Twórcy Yanosika chwalą się aktualizacją, która już teraz stopniowo trafia do kolejnych użytkowników Androida i iOS-a. Kluczową nowością jest ulepszony algorytm wyznaczania trasy, który jest odpowiedzią na uwagi kierowców. Teraz ma uwzględniać informacje o aktualnym natężeniu ruchu oraz nie prowadzić użytkowników drogami niskiej jakości. Dodatkiem jest informacja o trasach alternatywnych, o ile takie są dostępne.

Inna zmiana to wspomniany na wstępie odświeżony wygląd. "Bazując na naszych doświadczeniach i wsłuchując się w głosy użytkowników aplikacji, dążymy do tego, aby interfejs nawigacji był jak najbardziej czytelny, a także praktycznie bezobsługowy" – wyjaśnia Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. "Ma to niebagatelne znaczenie zarówno dla wygody korzystania z tej funkcji, jak i dla bezpieczeństwa za kółkiem" – dodaje.

Jak deklarują twórcy w informacji prasowej, część osób, które miały już okazję skorzystać z odświeżonego Yanosika sugeruje, że po zmianach jest to aplikacja lepsza od Map Google. Być może taką opinię wyda jeszcze więcej kierowców w przyszłości. Yanosik już teraz zapowiada kolejne zmiany w aplikacji. W najbliższym czasie ma do niej trafić asystent pasa ruchu – podobnie, jak do nawigacji Waze.

Odrębną ciekawostką jest fakt, że niedługo Yanosik będzie również dostępny na ekranach w samochodach z systemem Android Auto. Twórcy poinformowali, że prace w tym zakresie idą pełna parą i są zaplanowane do końca stycznia 2021 roku. Więcej na ten temat można przeczytać w odrębnym tekście.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)