YouTube Music Key: nowa usługa muzyczna od Google

YouTube Music Key: nowa usługa muzyczna od Google

YouTube Music Key: nowa usługa muzyczna od Google
Paweł Piskurewicz
13.11.2014 10:45, aktualizacja: 13.11.2014 10:55

Zgodnie z przewidywaniami i plotkami, Google postanowił wprowadzić kolejną formę zarabiania na YouTube. Już niedługo ma ruszyć usługa YouTube Music Key, dzięki której uzyskamy bardziej komfortowy dostęp do muzyki zgromadzonej w serwisie YouTube.

Płacąc miesięcznie 9,99 dolara (cena promocyjna to 7,99) otrzymamy możliwość słuchania i oglądania muzyki dostępnej na YouTube. Będziemy mogli pobierać ją do pamięci urządzenia aby później skorzystać z niej w trybie ofline, a także słuchać w tle i przy zablokowanym ekranie.

YouTube Music Key Beta

W tej cenie znajduje się również abonament All Access w Muzyka Google Play, czyli nielimitowany dostęp do bazy 30 milionów utworów. Start YouTube Music Key to także zmiany w YouTube. Użytkownicy mają otrzymać możliwość łatwiejszego odnajdywania pełnych dyskografii oraz dostęp do muzyki w wysokiej jakości. Już teraz w oficjalnej aplikacji YouTube znajdziecie oddzielną zakładkę Muzyka.

YouTube Music Key w pierwszej kolejności wystartuje w: USA, Irlandii, Włoszech, Finlandii, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Nieznane są na razie warunki na jakich Google będzie się rozliczał z wytwórniami i artystami. Choć trudno wskazać konkretną grupę docelową tej usługi, to bez wątpienia wzmocni ona pozycję Google na rynku muzycznym. Dwie usługi muzyczne, forma abonamentu i tradycyjny sklep, własna muzyka przetrzymywana w chmurze do tego teledyski, a to wszystko w ramach jednej subskrypcji. Różnorodność, którą ciężko znaleźć w usługach konkurencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)