YouTube potrzebuje krótkich filmów. Twórcy mają nową opcję

YouTube potrzebuje krótkich filmów. Twórcy mają nową opcję

YouTube Shorts
YouTube Shorts
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.07.2022 14:02, aktualizacja: 30.07.2022 19:04

YouTube pragnie szybko zwiększyć liczbę krótkich filmów w serwisie, które znane są jako Shorts. Chodzi o maksymalnie 60-sekundowe nagrania zwykle w "pionowej" orientacji, które można przeglądać wygodnie głównie w smartfonach - podobnie do rolek na Instagramie czy filmów na TikToku.

Jak podaje Tech Crunch, by ułatwić twórcom działanie, YouTube udostępnia właśnie nowe narzędzie, które pozwoli szybko stworzyć krótki klip Shorts z istniejącego, klasycznego filmu danego twórcy. Narzędzie ma być dostępne w aplikacji mobilnej YouTube'a i działać analogicznie do znanego już teraz edytora.

Taki ruch ma zachęcić twórców do poświęcenia tylko paru chwil, by dodać na swój kanał "nową" treść w formie filmu Shorts, która może trafić do kolejnych odbiorców i zwiększyć zasięgi. Tech Crunch zwraca uwagę, że przenoszenie treści z normalnych filmów do krótkiego formatu YouTube Shorts miało miejsce już wcześniej, jednak dotychczas wyłącznie automatycznie.

W praktyce twórcy byli wyłączeni z tego procesu i nierzadko niezadowoleni z efektów. Filmy, które z założenia miały być krótkie, ale dostępne w typowym formacie, były nierzadko przez YouTube'a kwalifikowane jako "Szorty".

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)