YouTube potrzebuje krótkich filmów. Twórcy mają nową opcję

YouTube potrzebuje krótkich filmów. Twórcy mają nową opcję
29.07.2022 14:02
YouTube Shorts
YouTube Shorts
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

YouTube pragnie szybko zwiększyć liczbę krótkich filmów w serwisie, które znane są jako Shorts. Chodzi o maksymalnie 60-sekundowe nagrania zwykle w "pionowej" orientacji, które można przeglądać wygodnie głównie w smartfonach - podobnie do rolek na Instagramie czy filmów na TikToku.

Jak podaje Tech Crunch, by ułatwić twórcom działanie, YouTube udostępnia właśnie nowe narzędzie, które pozwoli szybko stworzyć krótki klip Shorts z istniejącego, klasycznego filmu danego twórcy. Narzędzie ma być dostępne w aplikacji mobilnej YouTube'a i działać analogicznie do znanego już teraz edytora.

Taki ruch ma zachęcić twórców do poświęcenia tylko paru chwil, by dodać na swój kanał "nową" treść w formie filmu Shorts, która może trafić do kolejnych odbiorców i zwiększyć zasięgi. Tech Crunch zwraca uwagę, że przenoszenie treści z normalnych filmów do krótkiego formatu YouTube Shorts miało miejsce już wcześniej, jednak dotychczas wyłącznie automatycznie.

W praktyce twórcy byli wyłączeni z tego procesu i nierzadko niezadowoleni z efektów. Filmy, które z założenia miały być krótkie, ale dostępne w typowym formacie, były nierzadko przez YouTube'a kwalifikowane jako "Szorty".

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)